МВФ очікує від Гройсмана план із ліквідації дефіциту Пенсійного фонду

Міжнародний валютний фонд очікує від уряду план щодо ліквідації дефіциту Пенсійного фонду, одним із кроків якого може стати пенсійна реформа

Про це повідомив міністр Андрій Рева, передає depo.ua з посиланням на прес-службу міністерства..

"Саме попередніми діями ми призвели систему до зрівнялівки, і у людей зникає бажання працювати та сплачувати ЄСВ (єдиний соціальний внесок - ред.), - сказав Рева. - Це ключові моменти наших пропозицій, які ми обговорювали з МВФ. До речі, останні нічого нам не нав'язують, спочатку вони хочуть побачити наш план ліквідації дефіциту Пенсійного фонду".

Як відзначив міністр, уряд має розробити і представити кредиторам план дій щодо скорочення дефіциту Пенсійного фонду.

Питання викликає не тільки збільшений через зменшення єдиного соціального внеску дефіцит фонду, а й солідарна система пенсійного забезпечення, коли, незалежно від стажу та сплаченого ЄСВ, кожен українець може розраховувати на мінімальну пенсію.

Якщо у людини є стаж, який дозволяє в 60 років вийти на пенсію, він має законно отримувати свою виплату, а якщо стажу немає - потрібно переглядати норми

Зменшення ЄСВ міністр соцполітики вважає неправильним кроком.

"Те, що відбулося раніше, - це приклад безвідповідальної політики і популізму. Скорочувати ставку єдиного соціального внеску вдвічі - до 22% - в умовах дефіциту Пенсійного фонду в 80 млрд грн - невиправданий оптимізм", - сказав Рева.

У повідомленні відзначається, що зараз у Міністерстві опрацьовують зміни до пенсійного законодавства, потім - проект буде передано на обговорення громадськості.

Також важливим кроком для виправлення ситуації є запуск накопичувальної системи пенсійного забезпечення. Рева зазначив, що він запланований на 2017 рік і відкладати його не можна.

"Якщо нічого не робити, то дефіцит Пенсійного фонду зростатиме далі. 257 млрд грн - це весь бюджет Пенсійного фонду (у 2106 році - УНІАН) і 145 млрд грн з них - дотації з бюджету. Тобто ми прийшли до ситуації, коли Пенсійний фонд фактично є банкрутом", - сказав міністр.

Нагадаємо, Кабінет міністрів пропонує запровадити в Україні накопичувальну пенсійну систему з 1 липня 2017 року, тоді як раніше планувалася дата 1 січня 2017 року. Як відзначається у пояснювальній записці, з 1 липня 2017 року запроваджується сплата страхових внесків до другого рівня пенсійної системи застрахованими особами, які до цієї дати не досягли пенсійного віку. Розмір страхового внеску в перший рік становитиме 2% і щорічно буде збільшуватися на один відсоток до досягнення в 2020 році 5%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme