МВФ може залишити Україну без фінансування

Міжнародний валютний фонд (МВФ) може призупинити програму фінансування України, якщо комітет з питань податкової та митної політики внесе в Раду свій проект податкової реформи
Depo.Гроші
21 жовтня 2015 15:51
ФОТО: depo.ua

Про це заявила голова комітету Ніна Південця, яка сьогодні зустрічалася з постійним представником фонду в Україні Жеромом Ваше, передає depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

"Він прийшов з категоричною заявою і рекомендував не вносити у парламент на реєстрацію законопроект зі змінами до Податкового кодексу, інакше МВФ буде змушений зробити заяву, що концепція не погоджується з прийнятими раніше рішеннями і програма буде припинена", - зазначила Південця.

Нагадаємо, комітет розробив свою версію податкової реформи, в той час як Мінфін досі не надав відповідний законопроект. Сьогодні члени комітету планували зареєструвати свій законопроект у парламенті, однак Ваше звинуватив депутатів у передвиборчому популізмі. Тому, як уточнює Південця, прийнято спільне рішення перенести оприлюднення документа на понеділок, після того, як пройдуть вибори. За підрахунками Мінфіну, комітетська реформа обійдеться бюджету втратами в обсязі понад 200 млрд грн. Депутати пропонують значне скорочення податкових ставок, зменшення податкових органів та автоматизацію процесів. Урядова версія, згідно презентації, передбачає встановити більшість ставок на рівні 20%. Ці зміни загрожують зниженням доходів бюджету на 60 млрд грн.

Зазначимо, у Мінфіні очікували, що обговорення двох моделей податкової реформи, запропонованих міністерством і профільним комітетом Верховної Ради України, завершиться в листопаді 2015 р.

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.