МВФ може повернути місію до України

Міжнародний валютний фонд не виключає повернення місії Фонду до Києва для другого перегляду програми розширеного фінансування EFF коли врегулюється робота українського уряду та коаліції у Верховній Раді
Depo.Гроші
3 березня 2016 19:10
ФОТО: depo.ua

Про це в ході традиційного брифінгу у Вашингтоні сказав голова Департаменту зовнішніх зв'язків Фонду Джеррі Райс.

"Ми хотіли б більше ясності - з урядом і коаліцією. Хоча слід визнати, що президент Порошенко досить чітко висловлював свою прихильність реформам", - сказав Райс.

Він підкреслив, що перелік реформ, яких Фонд очікує від України, не є секретом і представлений як у самій програмі співробітництва, так і в проекті Меморандуму щодо другого перегляду програми, який на поточний момент узгоджується в українському уряді.

Нагадаємо, МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF) загальним обсягом 17,5 млрд дол. терміном на 4 роки в березні 2015 року. Перший транш за новою програмою обсягом 5 млрд дол. Україна отримала 13 березня, другий на 1,7 млрд дол. – 4 серпня 2015 року.

Другий перегляд програми проходив у два етапи. Місія фонду працювала в Києві у вересні минулого року і 2 жовтня 2015 року призупинила переговори у зв'язку з необхідністю проведення місцевих виборів, а також дискусій всередині країни щодо податкової реформи та проекту держбюджету на 2016 рік. У листопаді переговори поновилися.

На поточний момент Україна і МВФ обговорюють широкий спектр питань у рамках другого перегляду програми співробітництва, який включає різні аспекти монетарної, банківської, антикорупційної політики, пенсійної реформи та приватизації.

Наразі Україна і МВФ досі не узгодили текст Меморандуму про співпрацю за програмою кредитування України.

Узгодження і підписання Меморандуму, який планували підписати після 16 лютого, дозволить фонду призначити дату засідання Ради директорів, під час якого вирішиться питання про надання нашій країні третього кредитного траншу обсягом 1,7 мілнд дол. Перші два транші Україна отримала в 2015 році, їх загальний обсяг склав 6,7 млрд дол. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.