МВФ готовий надати Україні чергові мільярди і без реструктуризації держборгу

Рада директорів Міжнародного валютного фонду прийме рішення про виділення Україні другого кредитного траншу за програмою EFF у розмірі 1,7 млрд дол. відразу ж, коли українська влада виконає ряд попередніх умов за програмою реформ, однак реструктуризація держборгу не є принциповим питанням
Depo.Гроші
11 червня 2015 20:33
ФОТО: depo.ua

Про це заявив в ході традиційного брифінгу у Вашингтоні директор Департаменту зовнішніх зв'язків МВФ Джеррі Райс, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"У мене немає подробиць про можливе засідання Ради директорів. Все буде залежати від того, як скоро Україна виконає ряд попередніх умов. Однак я хочу зазначити, що глава Фонду Крістін Лагард зустрічалася з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком, і вони обговорили необхідні питання. Компроміс був знайдений практично по всіх пунктах. Але дискусії тривають", - сказав Райс.

Він нагадав, що питання реструктуризації частини держборгу, який також називається як одна з умов надання траншу Україні, не знімається з порядку денного, однак не буде принциповим.

"Так, дійсно. Ми розраховуємо на те, що компроміс з кредиторами все-таки буде знайдений, це важливо для України. Але заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон вже озвучив тезу про те, що МВФ має у своєму розпорядженні інструменти, що дозволяють Фонду продовжувати кредитувати країни, які не можуть впоратися із зобов'язаннями перед приватними кредиторами", - резюмував Райс.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк розраховує, що рада директорів Міжнародного валютного фонду розгляне питання виділення наступного траншу кредиту Україні 1-10 липня.