МВФ готовий допомогти Україні з приватизацією держмайна

Поєднання державою функцій власності та регулювання в Міжнародному валютному фонді вважають неефективним

МВФ готовий допомогти Україні з приватиз…

Про це завив керівник технічної місії МВФ Брайан Олден, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Фонду державного майна України.

«Місії важливо приєднатися до питання реформування сектора державних підприємств, який сьогодні широко обговорюється в Україні», - сказав він.

У свою чергу голова фонду Дмитро Парфененко зазначив, що орієнтиром для Фонду держмайна у проведенні приватизації служитиме перелік об'єктів приватизації на 2015 рік, підготовка якого доручена Міністерству економічного розвитку і торгівлі та який має бути затверджений урядом.

Голова ФДМУ також повідомив, що в державній власності залишається ще багато підприємств, які чекають приватизації і яким держава з об'єктивних причин не може забезпечити ні інвестування, ні фінансування.

«У першу чергу це безліч так званих недоприватизованих підприємств, які не є інвестиційно привабливими, але держава змушена ними управляти. Ми вважаємо за необхідне позбутися цих підприємств і залучити туди приватних власників», - сказав він.

Водночас, за словами Парфененка, інвесторів також очікує низка великих підприємств, таких, наприклад, як Одеський припортовий завод.

Він також підкреслив, що сьогодні уряд і прем'єр-міністр виступають за ліквідацію будь-яких штучних обмежень на участь у процесі приватизації державного майна.

«Ми розуміємо, що приватний власник ефективніший за державу, яка не може дати підприємствам інвестицій. І хоча сьогодні через ситуацію в країні і пов'язані з цим ризики для інвесторів - не найкращий час для продажу великих об'єктів, нам необхідно мати міцну платформу для проведення приватизації на найвищому рівні», - підсумував голова ФДМУ.

Як повідомляв depo.uaмісія Міжнародного валютного фонду, що планувала завершення переговорів з українською владою з питання продовження співпраці на 29 січня, продовжила свою роботу в Києві.

Нагадаємо, голова МВФ хоче збільшити фінансову допомогу Україні в обмін на реформи.

У липні 2014 року на сайті Кабміну було опубліковано перелік підприємств, акції яких планувалося виставити на приватизацію в 2014 році. Зокрема, планувалося виставити на продаж 99,567% Одеського припортового заводу, а також цілісний майновий комплекс Іллічівського судноремонтного заводу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme