МВФ доручив Яресько наглядати за держкомпаніями

Міністерство фінансів України оцінюватиме фіскальні ризики держкомпаній згідно зі змінами до меморандуму з МВФ
Depo.Гроші
5 серпня 2015 09:13
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив в інтерв'ю "Укрінформ" заступник міністра фінансів Артем Шевальов, передає depo.ua.

"Щодо сфери держкомпаній, у Меморандумі є цікаві речі щодо оцінки фіскальних ризиків. Йдеться про те, що державні компанії посідають таке значне місце в економіці України, що будь-які зміни в їхній економічній діяльності мають прямий ефект на бюджет, на держфінанси. Тому у Мінфіні буде запущена спеціалізована функція оцінки фіскальних ризиків держкомпаній", - сказав заступник міністра.

Він уточнив, що в Україні багато держкомпаній, які є серйозним потенційним джерелом надходжень до бюджету. Зокрема, йдеться про такі структури, як "Нафтогаз України", "Укрзалізниця", "Укравтодор", порти та ін. Однак у цих компаніях необхідно забезпечити фінансову дисципліну, «а не так, щоб ми з кожним бюджетним процесом знаходили нові дірки, які держава мусить фінансувати», підкреслив Шевальов.

Нагадаємо, 31 липня Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила зміни до меморандуму про співпрацю з Україною після першого перегляду програми кредитування. Одночасно він схвалив виділення Україні другого траншу кредиту в розмірі $ 1,7 млрд.

Більше економічних новин читайте у розділі "Гроші".