Москаль назвав розцінки, за якими "підгодовані" силовики пропускають контрабанду

"Підгодовані" українські силовики в зоні АТО пропускають на блокпостах контрабандистів, які заздалегідь знають усі паролі
Depo.Гроші
22 травня 2015 17:30
ФОТО: depo.ua

Про це розповів голова Луганської віськово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ, передає depo.ua

Він назвав масштаби корупційних схем.

"Звичайно, те, що контрабандисти нібито проїжджають об'їзними дорогами - це нісенітниця. Все йде через блокпости. А якщо існує якийсь шлях через поля, то його потрібно перекопати або замінувати - інакше слідом за контрабандою поїдуть диверсанти і терористи", - розповів губернатор.

Москаль вважає, що не можна говорити, що в безпорядку на блокпостах винне якесь одне відомство, "адже по всьому маршруту слідування транспорту на різних блокпостах стоять різні служби - на одному пості Нацгвардія, на іншому - ВСУ, на третьому - МВС".

За його словами, розцінки залежать від вартості і цінності вантажу.

"Наприклад, за елітний алкоголь і тютюн, які везуть для Плотницького ("глави ЛНР") і для тамтешніх олігархів, контрабандисти платять за весь маршрут прямування від 300 тис. до 500 тис. грн, за фуру - від точки до точки. Якщо ж везуть хліб або котячий корм, то, звичайно, набагато дешевше", - сказав губернатор.

За даними Москаля, контрабандисти не купують цілий блокпост, а лише одну зміну.

"Ми коли ловили ці фури, то часто під'їжджали, а водії сидять - яєчню смажать, відпочивають. Запитуємо: "Так чого ж не їдете? "Чесно відповідають: "Чекаємо нашу зміну на блокпосту ", - сказав губернатор.

"Самі водії нікому грошей не дають - їм по мобільному повідомляють яким "підгодованим" маршрутом їхати і вказують, до речі, всі військові паролі, які потрібно знати, щоб пройти через блокпост без догляду. Навіть мені, як губернатору, не належить знати ці паролі - контрабандистивсе знають", - наголосив Москаль.

Цей факт, за його словами, підтверджує існування цілої корупційної вертикалі. Москаль наголошує, що питання серйозніше, ніж здається. Корупція в зоні проведення АТО, на його думку, повинна прирівнюватися до державної зради.

"Пряму відповідальність за це несуть Верховна Рада і уряд. Вони повинні були законодавчо врегулювати питання про те, що ми робимо з межами окупованих територій. Або ми допускаємо туди всіх, або, якщо не всіх, то кого і за якими параметрами. І за якими документами? Щоб це було не моє особисте рішення, а буква закону або конкретна постанова Кабінету Міністрів ", - підкреслив Москаль.

depo.ua  уже повідомляв, що бойовики "ДНР" намагаюься возити контрабандою товари і на вільні території України.