Moody’s знизило рейтинг України до переддефолтного з негативним прогнозом

Рейтингове агентство Moody’s знизило довгостроковий суверенний рейтинг до "високо спекулятивного", що лише на одну сходинку вищий від рівня дефолту. Нинішній рейтинг є на позначці Ca, що на сходинку нижче від попереднього Caa3
Depo.Гроші
25 березня 2015 06:39
ФОТО: depo.ua
Moody’s знизило рейтинг України до переддефолтного з негативним прогнозом
Moody’s знизило рейтинг України до переддефолтного з негативним прогнозом

Причиною такого рішення Moody's називає плани уряду України щодо реструктуризації більшої частини своїх євробондів, йдеться в офіційному повідомленні, передає depo.ua з посиланням на РБК.

Крім того, агентство вирішило, що приватні інвестори, що вкладають кошти в національну економіку, ризикують зазнати збитків.

Не змогли вплинути на позицію агентства і заяви офіційного Києва про плани проведення масштабних економічних реформ. Підкреслюється, що навіть якщо вони пройдуть успішно, ризики, пов'язані із зовнішнім боргом країни, залишаться досить високими.

З високим рівнем зовнішньої заборгованості України пов'язаний і негативний прогноз по рейтингу.

Moody's підкреслює, що може підвищити український рейтинг у разі значного поліпшення геополітичної ситуації у Східній Європі поряд з поліпшенням фінансової політики на самій Україні. Якщо ж ризики для приватних інвесторів будуть підвищуватися, то рейтингове агентство попередило про можливе зниження.

Україна за останні півроку отримала десятки мільярдів доларів міжнародної допомоги від МВФ і країн G7.

Виділяючи гроші, МВФ зазначив, що зусилля з відновлення фінансової стабільності на Україні стикаються з "виключно високими" ризиками подальшого конфлікту на сході країни і невдоволенням кредиторів. Повернення України до економічного добробуту може опинитися під загрозою у разі відновлення конфлікту на сході країни, вважають в МВФ. Крім того, фонд підкреслив, що кредитори, які володіють українськими облігаціями, можуть на переговорах відкинути умови реструктуризації боргів, які, як визнала міністр фінансів Наталія Яресько, не були узгоджені заздалегідь.