Міжнародні резерви України зросли до $13,3 млрд

За попередніми даними міжнародні резерви України на 1 січня 2016 року становили 13 млрд 300 млн доларів в еквіваленті
Depo.Гроші
12 січня 2016 21:10
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Національного банку України, передає depo.ua.

Наголошується, що за 2015 рік обсяг резервів збільшився на 77% або на 5 млрд 767 млн доларів.

"Визначальну роль у збільшенні резервів за минулий рік грало надходження фінансової підтримки від Міжнародного валютного фонду і пов'язаного офіційного фінансування. Крім того, для поповнення резервів Національний банк України купував іноземну валюту безпосередньо на міжбанківському валютному ринку і під час валютних аукціонів, введених у вересні 2015 року", - йдеться в повідомленні.

Протягом грудня міжнародні резерви збільшилися на 152 млн доларів. Це відбулося завдяки проведенню Нацбанком валютних аукціонів. Під час аукціонів у грудні регулятор придбав 120 млн доларів. З урахуванням продажу 28,6 млн доларів чиста купівля валюти під час аукціонів склала 91,4 млн доларів.

Крім того, нарощування резервів протягом грудня сприяли надходження з інших джерел. Зокрема, 88,7 млн доларів - від операцій swap з китайськими юанями, 11,3 млн доларів (в еквіваленті) -від Єврокомісії.

У НБУ відзначили, що зростання резервів стався, незважаючи на необхідність здійснити платежі уряду щодо погашення і обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. На це в грудні було витрачено 196, 4 млн доларів. Також 173,5 млн доларів було направлено на платежі уряду і Нацбанку на користь МВФ.

"За результатами року обсяг міжнародних резервів України покриває 3,4 місяця імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань та поточних операцій уряду і Національного банку України", - додали в Нацбанку.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.