Міжнародне енергетичне агентство: Ціни на нафту продовжать падіння

Значне перевиробництво нафти і далі буде штовхати світові ціни на неї вниз, прогнозує Міжнародне енергетичне агентство.
Depo.Гроші
10 липня 2015 16:41
ФОТО: depo.ua

Тенденція триватиме до кінця цього року і перейде в 2016-й, випливає з щомісячного огляду організації, передає depo.ua з посиланням на ВВС.

"На ринку нафти спостерігався в другому кварталі 2015 суттєвий надлишок пропозиції, він залишається і зараз", - вказують експерти агентства.
За їх розрахунками, у другому кварталі світове виробництво нафти перебувало на рівні 96,39 млн барелів на день, в той час як реальний попит становив 93,13 млн барелів на день.

"Очевидно також і те, що здатність ринку абсорбувати цей надлишок навряд чи триватиме довго. Обсяг сховищ на суші обмежений. Те ж саме і з танкерним флотом. Нові заводи з переробки нафти не будуються кожен день", - йдеться в доповіді.

"Дно ринку, можливо, ще попереду", - зазначають фахівці Міжнародного енергетичного агентства, що є автономним експертним центром в рамках Організації економічного співробітництва та розвитку (до неї входить 34 розвинених держави).

В останні кілька місяців ціни на нафту виросли після найглибшого за шість років спаду в січні, коли вартість бареля нафти марки Brent (вважається маркером, використовуваним для обчислення ціни на багато інших сортів нафти) досягла 45 доларів.

Зараз вона торгується на позначці 59,59 долара за барель. Це найменша вартість ресурсу за останні три місяці: як відзначають експерти Міжнародного енергетичного агентства, на ціну тисне фінансова криза в Греції і невизначеність на фондовій біржі в Китаї.

Мітки: нафта