Митний союз вирішив відмовитися від долара і євро

Президент Росії Володимир Путін вніс до Держдуми законопроект, який ратифікує угоду про створення єдиного фінансового ринку між Росією, Вірменією, Білоруссю, Казахстаном, Киргизстаном і Таджикистаном
Depo.Гроші
31 серпня 2015 16:12
ФОТО: depo.ua

Про це передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Валютні операції між учасницями угоди можна буде здійснювати без проміжного їх перерахунку на долари або євро.

Угоду підписали шість країн - Білорусь, Росія, Казахстан, Вірменія, Киргизстан і Таджикистан - на саміті глав держав СНД у грудні +2012 року в Ашхабаді.

Документ підготовлений для реалізації плану (затверджений в листопаді 2009 року) спільних заходів країн СНД з подолання наслідків світової фінансово-економічної кризи на 2009-2010 роки.

Домовленість передбачає прямий допуск банків-резидентів сторін на внутрішні валютні ринки один одного для проведення міжбанківських конверсійних операцій на умовах не менш сприятливих, ніж ті, які надані національним комерційним банкам. Іншими словами, на території країн-учасниць угоди можна буде обмінювати національні валюти безпосередньо без проміжного їх перерахунку на долари або євро.

Законопроект відповідає положенням договору про Євразійський економічний союз. Відзначається, що країни, які не підписали документ (Азербайджан, Молдова, Туркменістан, Узбекистан, Україна), можуть приєднатися до нього виходячи з економічної доцільності.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua