МОЗ просить місцеву владу підкинути гроші на лікування поранених бійців АТО

МОЗ звернулося до голів облдержадміністрацій з проханням збільшити фінансування військових госпіталів, які знаходяться на утриманні місцевої влади, і де проходять реабілітацію військовослужбовці із зони АТО
Depo.Гроші
7 листопада 2014 23:23
ФОТО: depo.ua
МОЗ просить місцеву владу підкинути гроші на лікування поранених бійців АТО
МОЗ просить місцеву владу підкинути гроші на лікування поранених бійців АТО

Про це повідомив т.в.о. міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець під час візиту до Одеси, передає ДеПо.

 Він зазначив, що надання належної психологічної реабілітації учасникам АТО в зазначених закладах - одна з головних складових реабілітації

 Міністерство вважає за доцільне виділення окремих ліжок для реабілітації хворих з наслідками психотравм. Для цього відповідно в госпіталях, які підпорядковані МОЗ України, але знаходяться на утриманні місцевих бюджетів, пропонується забезпечити госпіталі відповідним штатним розкладом, спеціалістами, належним обладнанням для медичної, фізичної та психологічної реабілітації хворих, а також передбачити збільшення видатків на медикаменти та харчування.

 У МОЗ повідомили, що станом на 1 липня середній показник видатків на медикаменти на один ліжко-день в госпіталях України становить 32 грн., на харчування - 31 грн, що не відповідає потребі.

 У МОЗ зазначили, що вартість медикаментів на один ліжко-день в Києві (міський шпиталь) становить 13 грн, Рівненської області - 16 грн, Чернівецькій -19 грн, витрати на харчування в Рівненській області - 21 грн, Чернівецькій - 22 грн., м.Київ - 22 грн.

 «З метою покращення забезпечення лікуванням хворих в госпіталях зараз МОЗ розробляє проект постанови Кабінету Міністрів України, якою передбачено збільшення видатків на медикаменти в 65.00 грн, на харчування - до 55.00 грн на один ліжко-день.