Міноборони провернуло мільярдний тендер: гроші дісталися соратникам "регіоналів"

Міністерство оборони України 30 березня уклало кілька угод на послуги з забезпечення харчування військових на загальну суму 1,09 млрд грн
Depo.Гроші
6 квітня 2015 11:48
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляють "Наші гроші" з посиланням на "Вісник державних закупівель".

Йдеться про харчування особового складу військових частин і військових навчальних закладів, інших осіб у стаціонарних та польових умовах (загалом 184 080 осіб), а також годування штатних тварин.

Усі контракти укладено за неконкурентною переговорною процедурою - у зв'язку з нагальною необхідністю.

В Міноборони пояснили, що армія спочатку оголошувала відкриті торги на послуги з харчування, плануючи на початку березня укласти угоди з переможцем конкурентних торгів. Однак дату розкриття пропозицій змушені були перенести: один з учасників, ТОВ "Авіка", надіслало запити щодо роз'яснень документації конкурсних торгів, окрім того Центральне управління продовольчого забезпечення вирішило внести зміни щодо чисельності особового складу та розширення переліку військових частин. Відтак по строках Міноборони не встигало укласти контракти до кінця березня, що могло поставити під загрозу безперервність харчування військових, а тому замість відкритих торгів провели переговори.

Перераховані нижче фірми поставлятимуть харчі для українських військових до кінця липня.

Так, понад половину грошей армії - 537,81 млн грн. - освоїть ТОВ "Геус-Груп". Компанія була зареєстрована у Києві у вересні 2014 року, має 10 тис грн. статутного фонду, власником і директором є Аркадій Володимирович Генкін. Людина з такими ініціалами відома як колишній бізнес-партнер екс-нардепа від Партії регіоні Ігоря Маркова. Більше того, наприкінці 1990-х і початку 2000-х вони разом володіли паливними фірмами ТОВ "Мега", ТОВ "Геліос" і ТОВ "Гелєос-Ойл". У цей же період Марков з Генкіним мали торговельну фірму "Ілан", будівельну - "Будінтех". До 2013 р. також вони офіційно лишалися співвласниками кількох інших фірм.

На нинішніх переговорах з харчуванню для Міноборони по контрактах, які отримав "Геус", також велися перемовини з "Адмет-Груп", "Ректан" і "Транс Логістик Центр" - усі троє пов'язані через менеджерів і входять в умовну групу постійних постачальників армії, пов'язаних з білоцерківським регіоналом Русланом Березюком.

За результатами інших угод, укладених з Міноборони, 253,17 млн грн. заплатять фірмі "Укрпродакорд ОР", яка входила в пул постачальників харчування армії, сформований за час керівництва Михайла Єжеля. Наприкінці 2008 р. "Укрпродакорд ОР" стало одним з засновників Асоціації харчових підприємств "Армія", яке з того часу незмінно очолював Іван Сикунда, у 90-х - на початку 2000-х відомий як начальник Головного продовольчого управління Тилу Міністерства оборони України. Офіційно "Укрпродакорд" до 2011 р. належало родині Руслана Березюка, депутата Білоцерківської райради, який донедавна представляв Партію регіонів, а тепер позапартійний. Наразі фірма оформлена на Тетяну Глиняну, тещу Березюка.

Ще 170,57 млн грн. отримає ПП "Артек-Союз" Євдокії Колесник, також із вказаної вище Асоціації "Армія".

Решту 130 млн грн. освоїть ТОВ "Авіка" Наталі Диштук. Нагадаємо, у 2008 р. "Авіка" позбулась місця в харчовому пулі армії через неналежне виконання умов договору, а в жовтні 2010 р. її директора притягли до адмінвідповідальності за ухилення від сплати податків. Рік потому, отримавши контракт на харчування школярів 70 млн грн і не маючи, як виявилося, ні обладнання, ні транспорту й людей, пропонувала своїм же конкурентам на торгах на субпідряді годувати школярів у півтора рази дешевше.

Як повідомляв depo.ua, Міністерство оборони України закуповує продукти харчування для української армії у маловідомих компаній, які, ймовірно, пов'язані з колишніми соратниками екс-президента-втікача Віктора Януковича. У цьому році в рамках підрядів на забезпечення солдатів продовольством можна освоїти 2,6 млрд грн.