Міноборони хоче купити джгути часів Другої світової за 2 мільйони грн.

Військово-медичний департамент Міністерства оборони України (начальник - Верба А.В.) оголосив тендер на 100 тисяч засобів медичного призначення джгутів Есмарха за 1 930 000 гривень
Depo.Гроші
9 серпня 2016 12:59
ФОТО: depo.ua

Заявка на офіційну закупівлю Міноборони викладений на сайті Zakupki.prom.ua, передає depo.ua.

Міноборони хоче купити джгути часів Другої світової за 2 мільйони грн. - фото 1

Волонтери вже вимагають відміни цього тендера, через те, що джгути Есмарха не придатні для використання і вже давно застаріли.

Зокрема, волонтер відомої організації "Народний тил" Петро Вишиванець, який давно займається питаннями тактичної медицини та демобілізований боєць АТО Максим Колєсніков.

Нагадаємо, 24 травня волонтери звинуватили Міноборони у приреченні бійців на смерть через закупку неякісних турнікетів для зупинки крові.

Зокрема, стало відомо, що Міноборони придбало 30 тисяч турнікетів у компанії АВ Фарма минулої осені. А вже у жовтні-листопаді під час тестування волонтери з'ясовали, що ці турнікети рвуться і ламаються при спробі їх використовувати. В середньому - 60%.

Волонтери повідомляли, що у військово-медичному департаменті Міноборони претензії від них не прийняли. Не допомогло і зверення до міністра оборони Степана Полторака. Більш того, за словами волонтера, у квітні 2016 року Міноборони оголосило новий тендер на закупівлю таких же турнікетів у кількості 50 тисяч штук без змін у технічних вимогах.

Крім того, у коментарі одному з українських видань директор військово-медичного департаменту Міністерства оборони України генерал-майор Андрій Верба звинуватив демобілізованого бійця АТО Максима Колеснікова, який поширив цю інформацію, брехуном та "ворогом Збройних сил України".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші