Міністра Кутового впіймали на брехні

Нові правила вирубки лісу не допоможуть Україні впоратися з незаконним експортом деревини
Depo.Гроші
8 листопада 2016 17:48
ФОТО: depo.ua

Еколог міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" Петро Тестов заявив, що слова міністра аграрної політики Тараса Кутового не відповідають дійсності, оскільки незаконних вирубок лісу в управлінні Держлісагентства немає, повідомляє Depo.ua з посиланням на comments.ua.

"Інформація Кутового не відповідає дійсності. Суцільних незаконних рубок в лісах в управлінні Держлісагентства України немає. На подібні рубки необхідний повний комплект документів. Іноді, звичайно, такі рубки призначаються безпідставно, але документи на них все одно є. Тому в розумінні контролюючих органів вони є законними. З огляду на вищесказане, ця карта - абсолютно дурна трата часу і грошей. Вона ніяк не допоможе виявити незаконні вирубки", - зазначив він.

Тестов підкреслив, що є безкоштовна альтернатива тій карті, яку презентували чиновники.

"Є безкоштовна система Global Forest Watсh, яка функціонує подібним чином (аналіз супутникових знімків). Саме тому я вважаю дії чиновників дерибаном коштів в стилі Злочевського, який у 2010 році розробляв аналогічну систему для Мінекології", - пояснив він.

Також Тестов уточнив, які відомості Кутового викликають питання: "Наприклад, вирубану ділянку показали в місці, де ніколи лісу не було. На знімках тієї ж  Global Forest Watсh видно, що велика ділянка, обведена на мапі Кутового червоним, є не лісом, а полониною", - підкреслив він.

Еколог вважає, що нові правила вирубки лісу не допоможуть Україні впоратися з незаконним експортом деревини, оскільки вони стосуються тільки санітарних вирубок.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.