Мінфін вже приготувався запустити "єдине вікно" на митниці

До 25 липня Міністерство фінансів затвердило усі нормативні формальності для запуску "єдиного вікна" на митниці з 1 серпня
Depo.Гроші
27 липня 2016 11:52
ФОТО: depo.ua

Воно суттєво прискорює зовнішньоекономічні операції - тепер у контролюючих органів буде лише 4 години на ухвалення рішення щодо відповідного виду контролю, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу міністерства. 

Якщо немає рішення впродовж 4 годин, застосовується принцип "мовчазної згоди", тобто система автоматично вважає, що відповідний контроль пройдений.

Крім того, зменшуються витрати для бізнесу - тепер проходження митниці буде швидшим, а значить і дешевшим.

Також "єдине вікно" покликане зменшити корупцію (у контролюючих органів буде набагато менше можливостей для маніпуляцій), а також ефективніше розподіляти ресурси (тепер товари оглядатимуть одночасно всі органи контролю).

Останньою формальністю було затвердження Мінфіном переліку документів, які треба подати контролюючому органу для завершення відповідного виду державного контролю, перелік із 192 місць митного оформлення товарів, в яких буде застосовуватись система "єдиного вікна", а також 47 пунктів пропуску з автоматизованим контролем за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів.

Завершення цих процедур дозволить запустити систему за графіком, тобто вже з 1 серпня.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<