Мінфін просить кредиторів не вважати заморожування виплат дефолтом України

Міністерство фінансів України закликало кредиторів не розцінювати як технічний дефолт тимчасово припинені виплати за зовнішніми зобов'язаннями
Depo.Гроші
23 вересня 2015 14:01
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві Мінфіну, опублікованій на сайті відомства, передає depo.ua.

"Ми очікуємо, що власники ОВДП і гарантованих державою єврооблігацій ДП Фінінпро не намагатимуться використовувати свої права через припинення платежів, оскільки таке рішення є технічним. Воно необхідне для юридичного оформлення угоди про реструктуризацію боргу, попередні умови якої були узгоджені між Україною та Спеціальним комітетом кредиторів", - заявили у Мінфіні.

При цьому в відомстві зазначили, що заморожування виплат за облігаціями є технічним заходом, який може викликати подальше зниження рейтинговими агентствами суверенного рейтингу України, що, на думку Мінфіну, не буде мати значного впливу на реструктуризацію.

Також міністерство підкреслило, що якщо кредитори забажають скористатися своїми правами через технічну призупинку виплат, це не вплине на готовність України завершити реструктуризацію до 1 грудня 2015 року.

"Запропонована операція по реструктуризації боргу, яка була узгоджена зі Спеціальним комітетом кредиторів України і підтримана міжнародним співтовариством, є і буде єдиним ефективним рішенням проблеми зменшення надмірного боргового навантаження України. Наша країна не може дозволити собі платити за боргами відповідно до діючих умов договорів. Угода щодо реструктуризації боргу - єдино можливе рішення цієї проблеми", - зазначили у відомстві.

Нагадаємо, Україна та Комітет кредиторів досягли угоди про реструктуризацію частини держборгу обсягом $18 млрд.

У вівторок, 22 вересня, Кабінет міністрів розпочав процедуру реструктуризації державного боргу України. Передбачається, що Україні буде списано 20% основного боргу, а терміни погашення решти суми буде відкладено на чотири роки - з 2015-2023 на 2019-2027 роки.

Більше новин економіки читайте на Гроші.depo.ua