Мінфін пропонує скасувати пенсійний збір під час купівлі валюти

Міністерство фінансів планує в листопаді запропонувати скасування збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти фізичними особами у розмірі 2%
Depo.Гроші
20 вересня 2016 11:10
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі одного з телеканалів повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк, передає depo.ua  з посиланням на "Українські новини".

"Коли ми працювали над меморандумом МВФ, ми заклали цю норму (про скасування збору, - ред.). Ми це проговорили і з НБУ, і домовилися з МВФ включити цей пункт в меморандум. Ми це підтримали і в листопаді плануємо це ввести", - сказав він. 

При цьому міністр пояснив, чому скасування збору не закладене ні в проекті держбюджету на 2017 рік, ні в проекті змін до Податкового кодексу. 

"Зараз це не передбачено, тому що ми ухвалюємо бюджет на чинній базі", - прокоментував Данилюк.

Нагадаємо, що з 2015 року Верховна Рада підвищила збір до Пенсійного фонду з 0,5% до 2% з валютообмінних операцій. Водночас НБУ неодноразово заявляв, що збір необхідно скасувати.

Водночас, згідно з проектом держбюджету на 2017 року, збір не скасовується, і в 2017 році уряд очікує надходження до держбюджету у розмірі 260,6 млн гривень від операцій з купівлі інвалюти в готівковій формі.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<