Мінфін пропонує позбавити студентів стипендій

Міністерство освіти і науки отримало лист від Міністерства фінансів з пропозицією скасувати з наступного року стипендію для студентів
Depo.Гроші
9 серпня 2016 11:06
ФОТО: depo.ua
Мінфін пропонує позбавити студентів стипендій
Мінфін пропонує позбавити студентів стипендій

Про це повідомив заступник голови парламентського комітету з питань освіти і науки Олександр Співаковський, повідомляє depo.ua з посиланням на Радіо "Вести".

Також пропонується перевести навчання в магістратурі на контракт.

"Парламентський комітет виступає проти зменшення бюджетного фінансування освітньої системи", - додав він.

Водночас джерела видання, знайомі з ситуацією, стверджують, що зараз обговорюється питання створення двох стипендій - соціальної та академічної. Перша не може бути менша за рівень прожиткового мінімуму в країні, а друга буде залежати від успішності в навчанні.

У свою чергу громадськість сприймає політику економії на освіті негативно. На думку голови всеукраїнської громадської організації "Студентська республіка" Павла Вікнянського, скасування стипендій не буде стимулювати молодь залишатися в країні.

"Нікому не радимо подібну політику. Все може закінчитися сумно для цього режиму, як і для попереднього. Я думаю, що треба дивитися на мінімальні потреби. Щоб молодій людині вистачало на бібліотеку, Інтернет. Я думаю – це 2 тис. гривень. Краще економити на іншому", - вважає він.

Нагадаємо, що наразі розмір мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії становить: для учнів професійно-технічних навчальних закладів - 311 грн на місяць; для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "Молодший спеціаліст" або "Бакалавр", - 622 грн в місяць; для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "Бакалавр", "Спеціаліст" або "Магістр", - 825 грн в місяць.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші