Мінфін пропонує не оподатковувати мінімалку з 1 січня

Міністерство фінансів пропонує встановити нульову ставку податку на прибутки фізичних осіб на увесь розмір мінімальної зарплати з 1 січня 2016 року
Depo.Гроші
19 серпня 2015 09:41
ФОТО: depo.ua

Про це заступник міністра фінансів Олена Макеєва сказала в інтерв'ю "Телеканалу 24", повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні в Україні не оподатковується тільки 50% мінімальної зарплати - 609 грн обкладається НПФО за ставкою 0%. А з 1 січня повна мінімальна заробітна плата не оподатковуватиметься", - заявила вона.

За словами Макеєвої, очікування бізнесу пов'язані передусім зі зниженням навантаження на фонд заробітної плати, яка на сьогодні сягає 50%.

"У більшості європейських країн такого податкового навантаження немає", - сказала вона.

Заступник міністра зазначила, що планується знизити і розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ), середнє значення якого на сьогодні становить 41%. МВФ запропонував знизити ставку за ЄСВ до 28%, але Мінфін може знизити ще більше, якщо будуть знайдені компенсатори.

Макеєва пояснила, що зниження ЄСВ на 1% призведе до зниження надходжень до бюджету на 5 млрд грн.

За її словами, компенсувати зниження ставок планується за рахунок скасування спеціального режиму за податком на додану вартість для сільгоспвиробників (що дасть змогу залучити додатково майже 11 млрд грн), легалізації грального бізнесу, боротьби з контрабандою і податковими ямами.

Макеєва зазначила, що Мінфін не чекає після податкової реформи швидкого ефекту в детінізації економіки, оскільки бізнес займе вичікувальну позицію.

"Практика інших країн свідчить, що в перший рік немає детінізації. Чому? Тому що бізнес не довіряє тому, що ці правила не будуть змінені через 3-4 місяці. Тому півроку, вісім місяців бізнес чекатиме - чи стабільне це законодавство", - сказала вона.

Нагадаємо, раніше в Мінфіні України заявляли про наміри встановити мінімальну зарплатню з 1 грудня 2017 року на рівні 1 668 грн, а прожитковий мінімум - 1 611 грн.

Більше економічних новин читайте у розділі Гроші.depo.ua.