Мінфін ініціює підвищення цін на алкоголь

Міністерство фінансів України пропонує підвищити розмір мінімальних роздрібних цін на алкоголь на 25-35%
Depo.Гроші
19 червня 2015 10:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Мінфіну.

"Через девальвацію національної валюти, зростання цін на енергоносії, сировину та інші складові собівартості алкогольної продукції, які відбулися в Україні протягом останнього року, мінімальні ціни на алкогольну продукцію, затверджені ще влітку 2014 року, стали нижче її собівартість. Таким чином, рівень мінімальних цін перестав виконувати свою роль "запобіжника" проти продажу контрафакту", - заявили у відомстві.

Так, Мінфін пропонує уряду привести розмір мінімальних цін у відповідність з реаліями ринку і ухвалити постанову  щодо підвищення цін на алкоголь. Зокрема, згідно з постановою, ціни на горілку пропонується підвищити на 25%, на коньяк - в середньому 31%, на вино - на 35%.

При цьому, в Мінфіні зазначаються, що цей крок не зробить істотного впливу на рівень споживчої інфляції в Україні, оскільки витрати на придбання алкогольної продукції, становлять тільки близько 2,4% у споживчому кошику українців.

У відомстві констатують, що сьогодні в Україні діють мінімальні ціни на алкогольну продукцію, які були затверджені в червні 2014 року.

"Мета введення мінімальної ціни - це боротьба з "незаконним" виробництвом та обігом алкогольних напоїв. Завдяки ній зменшуються можливості продавати нелегально вироблену продукцію за цінами, нижче ціни ліцензованої продукції, і тим самим стимулювати населення купувати неякісний товар", - зазначили у Мінфіні.