Мінфін хоче стягувати податок на нерухомість зі всіх будинків і квартир

Мінфін пропонує стягувати податок з усіх будинків і квартир, а також із промислових і складських об`єктів
Depo.Гроші
4 вересня 2015 19:40
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в оприлюдненому міністерством проекті Податкового кодексу.

Так, квартири площею понад 300 кв. м і житлові будинки площею понад 500 кв. м Мінфін пропонує обкладати податком за фіксованою ставкою - 25 тис. грн на рік.

Для об'єктів житлової нерухомості з меншою площею визначати ставку податку пропонується місцевим радам у межах від 0 до 3% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м площі.

Також в проекті кодексу передбачено позбавлення податкових пільг власників промислових об'єктів і складських приміщень. Ставка податку для них становитиме до 3% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м площі.

Нагадаємо, з 1 січня 2015 року в Україні запроваджено оподаткування нежитлової нерухомості, місцевим органам влади делеговано повноваження щодо встановлення ставки податку. Так, ставка податку за 1 кв. м загальної площі об'єктів житлової та нежитлової нерухомості для фізичних та юридичних осіб встановлюється у розмірі, що не перевищує 2% мінімальної заробітної плати на рік, або приблизно 24,36 грн (мінімальний розмір оплати праці станом на 1 січня 2015 року - 1,218 тис. грн на місяць, - ред).

Закон передбачає пільги з оплати податку на нерухомість для фізичних осіб. Зокрема, база оподаткування квартири зменшується на 60 кв. м, будинку - на 120 кв. м. У разі одночасного перебування у власності платника податку різних типів об'єктів житлової нерухомості база оподаткування зменшується на 180 кв. м.

Більше новин читайте на Гроші depo.ua