Міненерго: Україна в листопаді купувала російську електроенергію через Рівненську АЕС

Останнім часом інтенсивно будуються окремі лінії електропередач на Рівненській та Хмельницькій АЕС для передачі енергії до центрального регіону (в тому числі до Києва та області)
Depo.Гроші
18 листопада 2015 22:08
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості, передає depo.ua.

"Саме для виконання завершальних робіт на цих об'єктах і підготовки до введення їх в експлуатацію тимчасово, з 28 жовтня по 12 листопада 2015 р., було обмежено потужність Рівненської АЕС на 800 МВт, що спричинило відновлення імпорту з РФ на цей період. У місячному балансі електроенергії на листопад в умовах невиконання тепловими електростанціями завдання щодо накопичення вугілля був передбачений імпорт електроенергії, який компенсував зниження виробництва на АЕС в період 1-12 листопада", - сказано в повідомленні.

Як пояснили в міністерстві, імпорт електроенергії визначається на місяць вперед у місячних балансах електроенергії у разі, якщо заявлена генерація (виробництво) виробників менше заявленого електроспоживання, тобто виникає дефіцит (брак) електроенергії. Для компенсації дефіциту потужності та уникнення обмеження поставок електроенергії споживачам формується заявка на імпорт. Якщо дефіцит (брак) потужності відсутній, то заявки немає, імпорт "нульовий".

Компанія, яка здійснює імпорт, виходячи з місячного обсягу надає погодинні графіки добових поставок імпорту на місяць компанії, яка здійснює диспетчеризацію ОЕС України. Компанія, яка здійснює диспетчеризацію ОЕС України, за два робочих дні до початку поставки може надати пропозиції щодо коригування графіка імпорту, які імпортер може погоджувати чи не погоджувати.

Більше новин про події в Україні та світі читайте у розділі Життя.depo.ua