Міненерго необхідно забезпечити розумне підвищення тарифів для ТЕС, - експерт

Міністерству енергетики та вугільної промисловості і національному регулятору (НКРЕКП) необхідно вникнути в проблеми, які існують сьогодні в енергогенеруючих компаній, і шляхом діалогу шукати шляхи виходу з кризової ситуації
Depo.Гроші
9 квітня 2015 18:40
ФОТО: depo.ua
Міненерго необхідно забезпечити розумне підвищення тарифів для ТЕС, - експерт
Міненерго необхідно забезпечити розумне підвищення тарифів для ТЕС, - експерт

Таку думку висловив голова Енергетичної асоціації України Василь Котко, передає Gazeta.ua.

В першу чергу, підкреслює експерт, необхідно вирішити питання з поставками вугілля із зони АТО і врегулювати ситуацію зі збитковістю теплоелектростанцій.

"По-перше, необхідно вирішити питання постачання вугілля із зони АТО. Уряду необхідно подумати, як інтенсивніше інтегрувати цей процес. Перемир'я триває декілька місяців, а все стоїть на місці. Друга позиція: необхідно зробити розумне підвищення тарифів для теплової генерації і нормалізувати ситуацію з рентабельністю ТЕС", - сказав експерт під час парламентських слухань в комітеті Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу.

За його словами, недопустимою є ситуація, коли напередодні літньої ремонтної кампанії і періоду накопичення палива на складах теплові електростанції тримають збитковими, встановлюючи для них низькі тарифи.

"Потрібно не допускати збитковості підприємств, зробити нормальною ситуацію з рентабельністю теплоелектростанцій. У нас купа проблем. Невідомо, чи пройдемо ми зиму, тому не можна тримати їх збитковими", - вважає експерт.

На його думку, вирішень даної проблеми існує декілька.

"По-перше, підвищення тарифу для населення дає нам певний ресурс, і його частину можна направити і на теплові електростанції. По-друге, проблему оплати за відпущену електроенергію, яка не йде із зони АТО, бюджет може тимчасово узяти на себе", - вважає експерт.

У будь-якому випадку, за його словами, компанії теплової генерації або експерти не можуть вирішити дані проблеми самостійно, тому саме профільне міністерство і національний регулювальник повинні забезпечити ухвалення цих рішень і узяти на себе відповідальність за врегулювання ситуації в галузі.

Мітки: Міненерго