Мінекономрозвитку: Квоти Росії щодо України - це порушення договору про ЗВТ СНД

Заяви російських чиновників про намір квотувати експорт українських товарів ставлять під сумнів бажання російської сторони шукати практичні рішення в рамках процесу, узгодженого всіма сторонами
Depo.Гроші
7 липня 2015 04:49
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві торгового представника України Наталії Нікольської, передає depo,ua з посиланням на прес-службу міністерства економічного розвитку і торгівлі країни.

"Ми повинні чітко усвідомлювати, що торговельне співробітництво між країнами має відбуватися в рамках чинного правового поля. Для України і РФ цим правовим полем є правила СОТ і Договір про зону вільної торгівлі СНД", - зазначила вона.

"Будь-яке встановлення РФ в односторонньому порядку кількісних обмежень у вигляді тарифних квот буде порушенням Договору про ЗВТ СНД і фактично означатиме скасування режиму вільної торгівлі між Україною і Російською Федерацією", - підкреслила Нікольська.

Відзначається, що висловлювання представників міністерства економічного розвитку Росії з'явилися саме в період інтенсивної роботи України, ЄС і РФ в рамках тристоронніх технічних консультацій з питань імплементації Угоди про асоціацію.

Як йдеться в заяві, на вищому політичному рівні було досягнуто домовленості, що основним завданням цих консультацій є пошук практичного вирішення питань, що викликали занепокоєння Росії у зв'язку з виконанням ЗВТ з ЄС.

"Якщо ми говоримо про застосування РФ заходів проти можливого демпінгу товарів походженням з України, то відповідно до угод СОТ визнанням факту демпінгу має передувати чітка правова процедура, а відповідні заходи мають застосовуватися у разі наявності чітко визначених підстав, а не визначення можливих гіпотетичних втрат на свій розсуд", - заявила Нікольська.

Нагадаємо, Росія хоче запровадити квоти для українських товарів "групи ризику" після набуття чинності режиму вільної торгівлі між Україною та ЄС.