Мінекології хоче створити у Рівному бурштинову біржу

У Міністерстві екології та природних ресурсів України пропонують створити у Рівному бурштинову біржу для підвищення ефективності збуту бурштину
Depo.Гроші
29 липня 2015 13:55
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила заступник міністра екології та природних ресурсів України Світлана Коломієць, передає depo.ua з посиланням на прес-службу міністерства.

За її словами, Україна посідає провідне місце у світі за запасами бурштину та перше у світі - за його якістю.

"Ми маємо усі передумови, щоб бути одним зі світових лідерів з експорту бурштину. Але при цьому єдина у світі бурштинова біржа знаходиться не в нас, а у Гданську, і наші ювеліри змушені купувати на Гданській біржі нелегально вивезений український бурштин, але вже значно дорожче", - сказала Коломієць.

Заступник міністра зазначила, що для виключення виникнення монополій така біржа може бути не одна.

За її словами, прозорі умови участі у біржовій торгівлі і вищі, ніж на чорному ринку ціни на "сонячний камінь" сприятимуть зміні статусу України із сировинного донора на статус сильного гравця на ринку бурштину.

"Ми маємо експортувати не дешевий сирець, а виробляти напівфабрикати та ювелірні вироби. Це генеруватиме більше коштів в національну економіку", - наголосила Коломієць.

За словами посадовця, Мінприроди наполягатиме, щоб у фінальній редакції законопроекту "Про видобуток бурштину" залишилась норма щодо створення біржі та були враховані державні інтереси.

Нагадаємо, в Олевському районі Житомирської області затримано продавців і скупників незаконно видобутого бурштину, серед яких виявився депутат Олевського міської ради від Партії регіонів Андрій Харченко.