Микола Щуріков: Одеський припортовий завод коштує не менше мільярда доларів

Вартість Одеського припортового заводу - не менше 1 млрд доларів
Depo.Гроші
12 січня 2016 17:10
ФОТО: depo.ua

Так написав на своїй сторінці у "Фейсбуці" перший заступник ОПЗ Микола Щуріков, передає depo.ua.

Він висловив надію на те, що 2016 рік дасть старт великій приватизації в Україні і першим у списку має бути Одеський припортовий.

На думку Щурікова, при ринковій кон'юнктурі, ОПЗ можна продати за мільярд доларів.

"Зараз дуже хороший час для вигідного продажу заводу: стабілізувався курс гривні, впала ціна на газ, а це наша основна сировина, і мінімізувалася загроза військової агресії Одеси", — вважає Микола Щуріков.

На його думку, попит на продукцію ОПЗ буде постійно зростати. Такий висновок він зробив на підставі звіту аналітичної компанії Zion Research. Вони прогнозують, що ринок водорозчинних добрив з 2,6 млрд дол. у 2014 році виросте до 2020 року до 3,8 млрд.

"Якщо уряд зараз виставить на продаж ОПЗ, то в бюджет зайде сума, яка більш ніж у півтора рази перевищує план приватизації на 2015 рік, — пише Микола Щуріков. — Сподіваюся, що влада перестане вкидати компромат проти заводу, оскільки це збиває ціну при продажі. В результаті бюджет втратить сотні мільйонів, які можна було б пустити на вирішення важливих для країни проблем".

Нагадаємо, що губернатор Одеської області Саакашвілі заявив про корупційні схеми на ОПЗ при укладенні контрактів на постачання газу. Будь-яких доказів цього прокуратура поки не озвучила. Керівництво заводу запевняє, що всі контракти прозорі. Одеський припортовий завод вперше за останні п'ять років закінчив рік з прибутком і практично розрахувався з боргами.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<