Металургпром і Федерація металургів України попереджають Кабмін про загрозу зупинки підприємств

Металургпром і Федерація металургів України попереджають Кабмін про загрозу зупинки підприємств через дефіцит сировини у зв'язку із запланованим рішенням МЕРТ
Depo.Гроші
24 лютого 2016 17:58
ФОТО: depo.ua

Об'єднання підприємств Металургпром і Федерація металургів України в спільному зверненні до прем'єр-міністра Арсенію Яценюку попередили про катастрофічні наслідки для металургів в разі затвердження проекту балансу металобрухту, розробленого МЕРТ, передає depo.ua.

"За нашою інформацією, на затвердженні в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі знаходиться проект балансу з об'ємом запланованого експорту, який дорівнює 1,1 млн тонн, що дає всім металургам сигнал, що ситуація, яка спостерігалася в попередньому році, продовжиться і в поточному, з більш негативними наслідками", - йдеться в зверненні.

Починаючи з 2 кварталу 2015 року на внутрішньому ринку спостерігається постійний дефіцит цієї сировини, основною причиною якого став рекордно високий експорт за останні 10 років - 1,2 млн тонн (+ 20% до 2014 року).

Головною проблемою документа, на думку авторів, є істотно завищений прогноз заготівлі металобрухту. МЕРТ оцінив його в 4,6 млн т, в той час як факт січень і лютий дозволяє говорити про річний обсяг заготівлі брухту менш 3 млн тонн.

За оцінками керівників галузевих об'єднань, споживання брухту металургійними підприємствами в 2016 році очікується на рівні 4,4 млн тонн. При зазначеному рівні заготівлі річний дефіцит металобрухту навіть без експорту складе 1,6-1,9 млн тонн. А при експорті 1,1 млн тонн дефіцит складе 2,7-3 млн тонн, це 61-68% потреби.

"Цей дефіцит не подолати імпортом сировини (який також обмежений), і технічно неможливо замістити іншими матеріалами. Наслідки цього будуть катастрофічними. І виграє від цього одна з найбільш тіньових галузей економіки", - йдеться у зверненні.

"Металурги не виступають за заборону експорту як такої. Однак ми закликаємо до здорового глузду в обчисленні балансу металобрухту. Якщо в країні є внутрішня потреба в сировині, то можна експортувати надлишок, не затребуваний внутрішніми споживачами. Прості арифметичні дії говорять про те, що надлишку брухту в країні немає", - зазначають підписанти листа.

Нагадаємо, у вересні 2015 року прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив МЕРТ обмежити експорт металобрухту. "Це тіньовий бізнес, який вбиває виробництво", - заявив тоді прем'єр-міністр. До сьогоднішнього дня доручення прем'єр-міністра не виконане.

Металургпром і Федерація металургів України попереджають Кабмін про загрозу зупинки підприємств - фото 1

Металургпром і Федерація металургів України попереджають Кабмін про загрозу зупинки підприємств - фото 2Металургпром і Федерація металургів України попереджають Кабмін про загрозу зупинки підприємств - фото 3

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші