Металурги запропонували Гройсману терміново скликати нараду по ГМК

Представники підприємств гірничо-металургійного комплексу України виступили з ініціативою провести найближчим часом нараду для обговорення існуючих проблем галузі та початку напрацювання Програми стабілізації та забезпечення довгострокової конкурентоспроможності ГМК України
Depo.Гроші
21 квітня 2016 18:12
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у зверненні президента об'єднання "Металургпром" Олександра Каленкова і голови об'єднання "Федерації металургів України" Сергія Біленького, передає depo.ua з посиланням на uaprom.info.

З відповідною пропозицією металурги звернулися до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. У нараді, на їхню думку, повинні взяти участь повноважні представники металургійних і гірничодобувних підприємств України, представники профільних міністерств, галузевих асоціацій.

Серед проблем, які потребують обговорення і рішення, металурги виділяють державне тарифне регулювання, зокрема, ініційована Міністерством інфраструктури індексація вантажних залізничних тарифів на 15%, надання преференцій виробникам залізної руди з РФ у формі знижок транзитних тарифів в Україні на рівні 15-25%, вартість транспортування газу для промислових споживачів України ($23,5-27,5/тис. куб. м), яка значно перевищує середньоєвропейський рівень ($10-12/тис. куб. м), рівень портових зборів.

Також проблемним залишається податкове регулювання (припинення дії пільги у вигляді коефіцієнта 0,25 до податку на земельні ділянки, що перебувають у користуванні підприємств гірничодобувної промисловості, а також припинення відшкодування ПДВ підприємствам, які перереєстровані з неконтрольованій на підконтрольну Україні територію). Також існують проблеми з залізничним сполученням в межах України, торговельною політикою, дефіцит металобрухту на внутрішньому ринку і скорочення внутрішнього ринку споживання металу.

"Резерви вітчизняного ГМК вичерпуються - обсяг виробництва сталі в Україні в 2015 році становив лише 70% від рівня виробництва у 2011 році, за даними Держкомстату чистий збиток металургійних підприємств за січень-вересень 2015 склав 22,4 млрд. (У 2014 році - 41,9 млрд.). Продовження практики безсистемного регулювання економіки та ігнорування існуючих проблем у ГМК призведуть до поступового знищення цієї однієї з ключових галузей вітчизняної промисловості, буде вкрай негативні соціальні та економічні наслідки для країни в цілому", - сказано в повідомленні.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.