Металурги України поскаржилися на порушення при затвердженні балансу брухту

Об'єднання металургійних підприємств України "Металургпром" (Дніпропетровськ) і Федерація металургів України (ФМУ) закликають Державну регуляторну службу (ДРС) захистити інтереси вітчизняних метпідприємств і домогтися дотримання законності при затвердженні Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) балансу брухту чорних металів
Depo.Гроші
3 березня 2016 17:21
ФОТО: depo.ua

Відповідний лист, копія якого знаходиться в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна", голови "Металургпрому" Олександра Каленкова і ФМУ Сергія Біленького направили на адресу голови ДРС Ксенії Ляпіної, передають "Подробности".

У листі наголошується, що при затвердженні балансу брухту не дотримуються норми чинного законодавства щодо порядку розроблення, погодження та оприлюднення регуляторного акта та порядку реєстрації нормативно-правових актів. Зокрема, акти, які розробляються органами виконавчої влади, підлягають погодженню з ДРС України, яка також отримує і зауваження, і пропозиції до оприлюдненого акту.
При цьому констатується, що при затвердженні балансу брухту даний документ не узгоджувався з ДРС, а також не проходив реєстрацію в Мін'юсті.

Як повідомлялося, МЕРТ 1 березня затвердив баланс брухту чорних металів на 2016 року зі збереженням високого рівня експорту металобрухту в обсязі 1,1 млн тонн - майже на рівні попереднього року, незважаючи на заклики метпідприємств і регіональних депутатів обмежити вивезення стратегічної сировини з-за його нестачі на внутрішньому ринку.

При цьому на сайті міністерства було розміщено оголошення про прийом документів від суб'єктів господарювання на реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів (договорів) на експортні операції з металобрухтом.

У свою чергу, "Металургпром" та ФМУ в листі до міністра юстиції Павла Петренка вказали на  низку порушень при затвердженні МЕРТ балансу брухту чорних металів.

Увечері 1 березня на сайті МЕРТ інформація про затвердження балансу брухту на 2016 рік наказом №337 від 1 березня 2016 року і оголошенні прийому документів від суб'єктів господарювання на реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів (договорів) на здійснення експортних операцій з металобрухтом зникла. Проте 2 березня з'явилася копія наказу і сам баланс брухту на 2016 рік - без оголошення про прийом документів від збирачів брухту для поставок на експорт.

Крім того, на порядку денному засідання Кабінету міністрів України на 2 березня поточного року значилося питання  внесення змін, ініційованих МЕРТ, в постанову уряду від 15 лютого 2002 року № 155 "Про затвердження порядку реєстрації зовнішньоекономічних контрактів (договорів) на здійснення експортних операцій з металобрухтом" . Однак дане питання на засіданні уряду 2 березня 2016 роки не розглядалося.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші