Металурги і ломозаготівники підготували зміни до законодавства для детінізації ринку металобрухту

Галузеве об'єднання металургів "Укрметалургпром" та Асоціація "Втормет", яка об'єднує заготівельників брухту, ініціювали зміни до законодавства, покликані детінізувати ринок металобрухту
Depo.Гроші
15 вересня 2016 15:35
ФОТО: depo.ua

Про це БізнесЦензору розповів президент "Укрметаллургпрому" Олександр Каленков, передає depo.ua.

"Щойно ми підписали лист на ім'я прем'єра Володимира Гройсмана про законодавчі ініціативи, - каже Каленков. - Цей пакет змін дозволить зробити ринок заготівлі брухту більш прозорим".

Зокрема, зміни передбачають скасування ПДВ на операції з брухтом, скасування податку на доходи з фізосіб для фізосіб, які заготовляють лом, скасування поділу брухту на побутовий та промисловий, а також скасування ідентифікації особистості ломоздатчика.

Ці зміни повинні сприяти виведенню з тіні частини компаній, які заготовлюють лом, вважає Олександр Каленков. Зараз, щоб не мати проблем з податковою, більшість підприємств не фіксує прийом металобрухту від фізичних осіб.

Нагадаємо, раніше металурги скаржилися на збільшення експорту металобрухту з України, що позбавляло українські меткомбінати сировини. Всього в 2015 році з України було вивезено 1,5 млн тонн брухту чорних металів.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.