Металобрухт більш дефіцитний, ніж вугілля та вапняк, – гендиректор "Запоріжсталі"

Через рекордні обсяги вивезення металобрухту з країни Україна ризикує втратити частину робочих місць і надходжень до бюджету від діяльності металургійної галузі
Depo.Гроші
19 квітня 2016 15:56
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в листі керівника "Запоріжсталі" Ростислава Шурми на адресу глав парламентських фракцій, голови комітету з питань промислової політики і спікера Верховної Ради, передає depo.ua з посиланням на телеканал "24".

Виробництво металопрокату (основна його частина експортується, що приносить в країну валюту - ред.) також може скоротитися. Причина — гострий дефіцит металобрухту в країні. При цьому існує парадокс: обсяги вивезення металобрухту за кордон б'ють всі рекорди.

"Серед цілого ряду проблем, що заважають металургам працювати, найболючіша — рекордне зростання експорту металобрухту, в минулому році він виявився найбільшим за останні 10 років — 1,213 млн тонн. Такі обсяги експорту вкрай негативно вплинули на забезпечення металургійних підприємств цієї стратегічною сировиною", — пише в листі Шурма, вказуючи, що в цьому році ситуація з дефіцитом металобрухту на внутрішньому ринку може повторитися, оскільки Мінекономрозвитку спланувало обсяг експорту в розмірі 1,1 млн тонн.

За словами Шурми, сьогодні металобрухт є для України сировиною найбільш дефіцитною на внутрішньому ринку України, ніж навіть вугілля (як відомо Україна імпортує вугілля з інших країн, - ред.) і вапняк.

Рішенням проблеми, на думку керівника заводу, може стати прийняття закону про зростання експортного мита на вивіз металобрухту.

"Збільшення рівня експортного мита до 35 євро за тонну металобрухту (сьогодні 10 євро , - ред.) дозволить забезпечити внутрішній ринок України дефіцитною сировиною. Це дозволить збільшити виробництво металопрокату, зберегти робочі місця і надходження до державного бюджету України", – йдеться в листі.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<