Меркель може підтримати будівництво американського СПГ-терміналу, - ЗМІ

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель має намір надати державну підтримку проекту будівництва в місті Штаде в гирлі Ельби терміналу для прийому скрапленого природного газу (СПГ) з США

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на The Wall Street Journal.

За інформацією видання, про готовність підтримати проект Меркель заявила на зустрічі з групою депутатів Бундестагу.

В середині жовтня за підтримкою до влади Німеччини звернулося керівництво міжнародного консорціуму, який планує побудувати термінал поряд з Гамбургом, забезпечивши його підключенням до газових мереж Німеччини.

На думку низки економістів, проект вартістю близько 500 млн євро належить до неокупних, оскільки поставлений з Росії газ обходиться дешевше. А потреби в СПГ, як випливає з дослідження Кельнського університету, можуть бути покриті за рахунок вже існуючого терміналу в Нідерландах.

Під час зустрічі з парламентарями, Меркель, як повідомляють джерела WSJ, також визнала, що новий СПГ-термінал протягом багатьох років потребуватиме підтримки з боку держави. Тим не менш, намір підтримати проект Меркель оцінює не як свою поразку, але стратегічне рішення, здатне окупитися в довгостроковій перспективі.

Зокрема, джерела WSJ зазначають, що підтримка владою Німеччини проекту будівництва терміналу, здатного приймати СПГ із США, може згладити суперечності між Берліном і Вашингтоном і, можливо, захистити від американських санкцій трубопровід "Північний потік-2", по якому в країну буде надходити газ з Росії.

В якій саме формі може бути надана держпідтримка - виплата субсидій, надання позик, кредитів або гарантій, захист вкладень інвесторів і так далі - поки невідомо. Однак джерела WSJ стверджують, що принципове рішення про якнайшвидшому розгляді заявки владою Німеччини вже прийнято.

За словами генерального директора LNG Stade Манфреда Шуберта, в разі отримання фінансування до кінця поточного року, термінал може бути введений в експлуатацію до 2023 році.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme