Мер Донецька просить Яценюка почекати з відміною фінансування непідконтрольних територій

Переглянути постанову Кабінету міністрів №595, яка передбачає переміщення із зони АТО всіх бюджетних організацій і підприємств життєзабезпечення, просить прем'єр-міністра Арсенія Яценюка Донецький міський голова Олександр Лук'янченко
Depo.Гроші
14 листопада 2014 18:24
ФОТО: depo.ua
Мер Донецька просить Яценюка почекати з відміною фінансування непідконтрольних територій
Мер Донецька просить Яценюка почекати з відміною фінансування непідконтрольних територій

Про це передає ДеПо з посиланням на «Остров».

«Виконання цієї постанови призведе до зупинення хлібозаводів, молокозаводів та інших харчових і торгивельных підприємств в зоні АТО. Переміщенни спеціалісти і робітники із зони АТО, яких тільки в місті Донецьку близько 200 тисяч осіб, втратять робочі місця, заробітну плату та засоби для фізичного існування», - нагадує мер про наслідки реалізації постанови.

Лук'янченко також зазначає, що за 20 діб 230 тисяч пенсіонерів не зможуть відкрити свої рахунки на територіях, які знаходяться під контролем України. «Це призведе до затримок з виплати пенсій і неможливості погасити заборгованість за липень-жовтень, яка складає 1 млрд 274 млн гривень. На даний час близько 100 тисяч пенсіонерів, одиноких осіб знаходяться на межі виживання», - заявив міський голова.

Велика кількість людей від 55 до 65 років залишаються зовсім без ресурсів для існування.

Мер Донецька підкреслює, що переміщення із зони АТО підприємств та робітників ЖКГ, пожежників, рятувальників, спеціалістів із експлуатації водопроводів, тепло- і електромереж в зимовий період призведе до системних аварій і колапсу в життєзабезпеченні населених пунктів у зоні АТО.

У зв'язку з вищесказаним він просить прем'єр-міністра Арсенія Яценюка переглянути основні положення згаданої постанови та максимально адаптувати його до ситуації, в якій опинилися близько 4 мільйонів мешканців Донецької та Луганської областей, що проживають в зоні АТО і на даний час знаходяться на порозі гуманітарної катастрофи.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України прийняв постанову, згідно з якою всі бюджетні установи, підприємства та організації мають бути переведені з території, підконтрольних бойовикам до 1 грудня.