Медведєв готується оголосити дефолт України через десять днів

Україна має 10 днів для повернення 3 млрд дол., аби не настав "дефолт в юридичному сенсі" за російським кредитом
Depo.Гроші
21 грудня 2015 14:17
ФОТО: depo.ua

Про це на нараді з віце-прем'єрами заявив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, передає depo.ua з посиланням на РИА Новости.

"20 грудня настало прострочення України з платежів з єврооблігацій на 3 млрд дол. Це означає, що настав фінансовий дефолт, це юридичний факт і, якщо хочете, вже історичний факт", - зазначив Медведєв.

"Є ще 10 днів пільгового періоду, коли заборгованість може бути повернута без штрафу. Але, судячи із заяв українських чиновників, вони цього робити не збираються, відповідно, відбудеться через 10 днів і дефолт у юридичному сенсі. Тобто, всі ці обставини настануть вже в повному обсягу, і санкції також, природно, почнуть діяти. У цьому випадку нам необхідно використовувати заходи захисту, про що було сказано на нараді у президента нещодавно, щоб добитися повернення боргу", - додав російський прем'єр.

Нагадаємо, 18 грудня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна вводить мораторій на виплату $3 млрд "боргу Януковича".

Росія звернеться до суду, якщо Україна не сплатить 3 млрд доларів до 31 грудня, заявив міністр фінансів Росії Антон Сілуанов.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.