Медведєв про борг "Януковича": Києву "пора перестати викаблучуватися"

Росії готова реструктуризувати борг України, але Києву "пора перестати викаблучуватися" з приводу суверенного характеру цієї позики
Depo.Гроші
19 листопада 2015 14:22
ФОТО: depo.ua

Про це після саміту АТЕС заявив прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Пора перестати викаблучуватися з приводу визнання суверенного характеру цього боргу", - заявив він журналістам.

"Всім зрозуміло, що мова йде про зобов'язання, яке виникло у України як держави, а не у якихось комерційних структур. Це абсолютно зрозуміло, все інше - маніпуляції", - підкреслив він.

Серед інших умов для реструктуризації боргу він назвав гарантію, яку дав би першокласний банк однієї з європейських або інших країн. Також остаточне рішення, за словами глави кабміну, має бути прийнято в найближчі три тижні. Інакше Києву загрожує дефолт, попередив Медведєв.

Глава уряду також зазначив, що Росія не ставить умовою реструктуризації кредиту Україні скасування антиросійських санкцій.

"Санкції для нас - це річ, зовсім не пов'язана з цим кредитом. Нехай самі визначаються, як їм поступити. Ми ніяких умов на цю тему не висловлюємо", - заявив він журналістам за підсумками саміту.

Він підкреслив, що Україна є близькою для Росії державою.

"Там живуть близькі нам люди. У нас завжди дуже активні зв'язки були з України. Тому ми намагаємося домовлятися і під питання кредиту, який, насправді, українська держава колись дуже хотіла отримати", - сказав Медведєв.

"Ми зробили, на мій погляд, несподівану пропозицію нашим партнерам, - зазначив він. - Ми не просто погодилися реструктурувати український борг, а ми запропонували кращі умови, ніж просив Міжнародний валютний фонд".

Зокрема, МВФ просив РФ перенести платіж на наступний рік в обсязі $ 3 млрд.

Росія ж, за словами Путіна, готова на більш глибоку реструктуризацію. Зокрема, РФ готова на те, щоб цього року взагалі не отримати ніяких грошей, а в 2016-2018 роках отримувати по $ 1 млрд на рік.

За його словами, російська пропозиція вже направлена в МВФ, а також обговорювалася на рівні Мінфінів РФ і України.

Нагадаємо, раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія готова дозволити Україні не платити за боргом в 2015 році.

Нагадаємо, в грудні 2013 року при президентові Віктору Януковичу Україна отримала від РФ кредит в 3 млрд дол. Зараз Київ наполягає на визнанні боргу комерційним з його подальшою реструктуризацією та списання частини заборгованості. Росія, у свою чергу, вимагала погасити кредит в грудні 2015 року.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.