Медведєв передрік Україні «другі дев'яності»

Україну чекає важка економічна криза - «другі дев'яності»
Depo.Гроші
15 грудня 2014 09:52
ФОТО: depo.ua
Медведєв передрік Україні «другі дев
Медведєв передрік Україні «другі дев'яності»

Таку думку у своїй статті для «Независимой газеты» обґрунтував прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв, передає ДеПо.

За його даними, Україна відчуває більші, ніж Росія, труднощі: падіння ВВП на 7-9%, 20-відсоткове річне зростання інфляції, зменшення майже на 40 відсотків золотовалютних резервів, подорожчання комунальних платежів в півтора-два рази, закриття або фактичне банкрутство великих підприємств, проблема зовнішнього боргу, що висить над країною , який в кінці поточного року може перевищити обсяг ВВП.

Медведєв, зазначив, що значна частина боргового пакету України знаходиться в руках Росії, яка тільки за останній час нібито інвестувала в нашу країну близько 33 млрд доларів: це капітал банків, кредити, гроші «Газпрому».

За словами Медведєва, Росія в подальших відносинах з Україною буде дотримуватися нових принципів - тільки розрахунок і дотримання національних інтересів.

«Вибудовуючи відносини в нових умовах, ми залишимо емоції і «родинні почуття» осторонь. І більше не станемо утримувати економіку України. Нам це невигідно. Та й, чесно кажучи, набридло», - написав російський прем'єр.

Нагадаємо, що 17 грудня 2013 року Москва і Київ досягли домовленості про купівлю Росією єврооблігацій України на 15 млрд дол. Операція з придбання першого траншу цінних паперів на 3 млрд дол. завершилася 20 грудня. У лютому Україна мала отримати ще 2 млрд дол., проте російська влада заморозила транш.