Масюра заявляє, що не причетний до крадіжки $50 млн із "Дельта Банку"

Заступник голови Ради директорів "Дельта Банку" Віталій Масюра спростовує інформацію про те, що він причетний до розкрадання з банку понад $ 50 млн під операції між "Дельта банком", Bank Winter & Co AG (Австрія) і Jamico Finance Ltd (Британські Віргінські острови )
Depo.Гроші
8 лютого 2016 17:18
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в інтерв'ю Радіо "Вести" і Delo.UA, передає depo.ua.

За інформацією "Дзеркала тижня", Масюра нібито причетний до виводу з кореспондентських рахунків банку цих коштів. За фактом розкрадання порушено кримінальну справу.

Однак сам Масюра категорично спростовує це звинувачення і заявляє, що одноосібно таку угоду провернути в банку неможливо - її обговорювали і узгоджували з участю голови Наглядової ради Миколи Лагуна, члена Наглядової ради Валентина Засухи, голови Ради директорів Олени Попової, першого заступника голови Ради директорів Віталія Масюри, заступника голови Ради директорів Сергія Козирицька.

За словами Масюри, в банках працює правило "двох-трьох пар очей" - виконавець-підписант-контролер. Так, один уповноважений співробітник готує і погоджує угоду, другий підписує, третій - контролер з бек-офісу - перевіряє наявність необхідних повноважень. Таким чином, зазначає Масюра, він не міг суміщати всі три функції, а відповідав лише за підписання угоди.

Тим часом, він висловив побоювання, що в разі зникнення з архіву рішення кредитного комітету та Правління по кредитах, його можуть звинувачувати в розкраданні всього "кредитного портфеля". Масюра стверджує, що не проводив переговори з австрійським банком і офшорною компанією і не пересилав документи, тому звинувачення в його адресу безпідставні. Він також підкреслює, що 20 років пропрацював в банківській сфері, тому добре знайомий з принципами роботи банківських установ.

Зараз Масюра знаходиться у Великій Британії, а його рухоме і нерухоме майно заарештоване. Він вважає, що до звинувачень на його адресу може бути причетний Микола Лагун. Масюра просить слідство перевірити це припущення, а також з'ясувати, звідки у Миколи Лагуна знайшлися $ 430 млн на капіталізацію "Дельта Банку", оскільки, згідно з нормативними документами НБУ, фізична особа може робити внесок в статутний фонд банку виключно за рахунок підтверджених і задекларованих доходів.

У зв'язку з цим Масюра ставить питання, чи цікавилися ДФС і НБУ походженням цих коштів, а також чи перевіряло слідство декларації Лагуна і статті доходів. Адже якби вони зацікавилися цим питанням, то, на думку Масюри, змогли б з'ясувати, чи є ці кошти доходом від продажу цінних паперів і яких саме. Крім того, зазначає Масюра, не завадило б з'ясувати, що це за щедра компанія Kalouma Holdings Limited, яка надала "Дельта Банку" субординовані кредити (вони вважаються капіталом) на суму близько 1,9 млрд грн ($ 230 млн), а також яке відношення вона має до керівництва банку.

Масюра також зазначає, що, за інформацією ЗМІ, за 2014 рік внесок до статутного фонду "Дельта Банку" Миколи Лагуна и Kalouma Holdings був збільшений до $ 700 млн. Тому, вважає Масюра, слід було б перевірити, чи не надійшла хоча б частина цих коштів з Bank Winter & Co AG.

Останні новини економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.