Маріупольський морпорт збільшить вантажообіг з італійським Porto Nogaro більш ніж удвічі

Маріупольський морський торгівельний порт (Донецька обл.) та італійський порт Nogaro (Сан-Джорджо-ді-Ногаро, Італія) підписали Меморандум про співробітництво, що передбачає, зокрема, розширення номенклатури вантажів

Про це повідомила прес-служба АМПУ у вівторок, інформує Depo.ua.

"Вантажообіг між Маріупольським портом і італійським Порто Ногаро (Porto Nogaro) до кінця 2019 року виросте більш ніж в 2 рази - до близько 500 тис. тонн", - цитується в повідомленні начальника Маріупольської філії ДП "Адміністрація морських портів України" (АМПУ) Ігора Барського.

Як зазначили в АМПУ, в планах портів є не лише розширення номенклатури вантажів, але й обмін технологіями перевалки вантажів та впровадження комплексного екологічного моніторингу у Маріупольському морпорту.

"Ми налаштовані на розширення номенклатури вантажів і готові обробляти імпортний вантажопотік, коли вантажовідправники Італії включать Маріупольський порт до свого ланцюжку постачання вантажів", - процитувала прес-служба І. Барського.

Меморандум діє два роки, після чого буде автоматично подовжуватися щороку.

Як повідомлялося, в жовтні 2018 року АМПУ зафіксувала забруднення акваторій Маріупольського (нафтопродуктами) і Херсонського (хімречовинами) морпортів, в серпні – акваторії Миколаївського морпорту (стічними водами).

У січні-жовтні 2018 року Маріупольський морпорт скоротив перевалку вантажів на 7,24% порівняно з січнем-жовтнем 2017 року - до 5,01 млн тонн.

Маріупольський морський порт входить до числа найбільших портів України. Його потужності дозволяють перевалювати понад 17 млн тонн вантажів на рік. Порт протягом цілого ріку відкритий для заходу суден довжиною до 240 м та осадкою до 8 м. Його територія становить 73,2 га, довжина причальної лінії – 4,2 км.

Porto Nogaro - річковий порт регіонального масштабу. Розташований у Сан-Джорджо-ді-Ногаро, в 10 км від порту в Адріатичному морі на півночі Італії. Глибина - 7,5 метрів. Обслуговує судна вантажопідйомністю до 16 тис. тонн. Спеціалізується на перевалці металургійної продукції, сипучих і рідких вантажів, машин та рослин.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна