Малий бізнес тікає з України

Українські підприємці розпродають залишки товару і виїжджають жити і працювати за кордон

Малий бізнес тікає з України…

Про це depo.ua розповів голова Асоціації власників малого та середнього бізнесу «ЦЕНТР» Руслан Соболь.

«Будь-який малий або середній бізнес, який пов'язаний з імпортом продукції, зараз став критично невигідним, враховуючи ті валютні ралі, які ми спостерігали і спостерігатимемо надалі», - констатує він.

За оцінками асоціації, зараз в Україні торгують імпортом у роздробі або дрібнооптовими партіями близько 30-35% підприємців. І вони сьогодні опинилися на межі виживання.

«Близько 20% від цього обсягу підприємців можуть закінчити свою бізнес-діяльність вже до кінця лютого. Вони продадуть свої складські замовлення, закриють торгові точки і чекатимуть стабілізації ситуації», - прогнозує Руслан Соболь.

За його прогнозами, складських запасів, які приватні підприємці сформували за курсом 16-18 грн/дол., Вистачить максимум до кінця лютого. Закуповувати товар за новими цінами багато хто не хоче. А підняти ціни на свої товари зараз не можуть, оскільки його і зовсім перестануть купувати.

«Підприємці не можуть адекватно нинішньому курсу долара підняти ціни на свій товар. Так вони простоюватимуть з повними полицями, але порожніми касами. Тому ми зараз перебуваємо в тому періоді, коли вимітаються всі складські запаси, треба чи не треба. Залишаються порожні полиці магазинів і торгових лотків», - констатує Соболь.

За його словами, він все частіше чує від українських підприємців про бажання виїхати жити і працювати за кордон. І зараз це явище стає масовим.

«Наші підприємці їдуть до Польщі, Чехії, Словаччини, Іспанії та Німеччини. Купують там житло або бізнес і емігрують. Люди просто не можуть працювати в умовах невизначеності, яка склалася в Україні», - розповідає Соболь.

Однак не всім видам малого та середнього бізнесу сьогодні погано працюється в Україні. На думку експерта, найкраще почуваються компанії, які виконують замовлення Міноборони для АТО. У тому числі швейні підприємства, які шиють обмундирування українським бійцям, і промислові заводи, що виготовляють продпайки для зони АТО.

«Зараз це єдина сфера діяльності, яка затребувана. Ці підприємства постійно отримують замовлення і почуваються впевнено у фінансових питаннях. Також процвітає в Україні похоронний бізнес», - каже Руслан Соболь.

Голова Асоціації власників малого та середнього бізнесу «ЦЕНТР» впевнений, що, поки не закінчаться бойові дії, в Україні буде вкрай важко працювати представникам малого та середнього бізнесу, не кажучи вже про розвиток нових напрямків або розширення бізнесу. Тільки істотне зниження податкового тягаря або його повна відміна можуть мотивувати українських підприємців не виводити свої активи за кордон, а продовжувати працювати в Україні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme