Магазини вимагають зафіксувати орендну плату в гривні

Зараз робочий день керуючих торгово-розважальних центрів на 70-80% складається із зустрічей з орендарями з приводу зниження орендних ставок
Depo.Гроші
17 грудня 2014 17:29
ФОТО: depo.ua
Магазини вимагають зафіксувати орендну плату в гривні
Магазини вимагають зафіксувати орендну плату в гривні

Про це ДеПо повідомила директор департаменту торговельної нерухомості Colliers України Наталія Кравець.

«Орендодавці цього року змушені змінювати свої фінансові моделі і погоджуватися на зменшення орендних ставок. Вони готові навіть фіксувати орендну ставку в гривні для менш успішних проектів по курсу 10-12 грн за долар», - розповідає Наталія Кравець.

Також, за її словами, серйозною проблемою для девелоперів зараз стали віялові відключення електроенергії. Цього ніхто не міг очікувати. Подібні проблеми не прописані в більшості договорів оренди. Через це деякі орендарі вимагають від керуючих ТРЦ забезпечити їх необхідною кількістю електроенергії. І яким чином орендодавець повинен виконувати цю умову - бізнес не цікавить.

«Що вони роблять? Зустрічаються з орендарями і просять увійти в становище. Також намагаються зменшити споживання електроенергії. Наприклад, в ТРЦ відключають третину світильників або на кілька годин закривають деяких орендарів. Різні методи застосовують», - повідомляє Кравець.