Люди Черновецького відсудили 164 млн грн у Київради

Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Новий регіон" стягнула з Київської міської ради 164,32 млн грн
Depo.Гроші
6 квітня 2015 12:04
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Києва 24 березня, повідомляє depo.ua з посиланням на "Наші гроші".

Справа в тому, що договір між ФК "Новий регіон" і Київрадою щодо придбання 80% акцій АТ ХК "Київміськбуд" був визнаний недійсним. Однак при цьому не було застосовано двосторонню реституцію і не повернуто кошти позивачу.

За рішенням суду ФК "Новий регіон" стягнула 114,08 млн грн - кошти, які було сплачено Київраді за акції "Київміськбуду", а також 50,24 млн грн як відсотки за користування чужими грошима.

Нагадаємо, що ФК "Новий регіон" придбала 80% акцій "Київміськбуду" у 2009 році. У 2010-2011 рр. суди визнали договір купівлі-продажу акцій недійсним. Власником 80% "Київміськбуду" залишається Київська міська рада.

За цей час ФК "Новий регіон" встигла продати 66,53%, куплених нею акцій, низці закордонних компаній. Ці закордонні фірми в судовому порядку домагалися визнання за ними права власності на акції "Київміськбуду", але їм було відмовлено.

Нинішнім засновником ТОВ "ФК "Новий регіон" є компанія "Аспра Трейд Лімітед" (Беліз). Директор фірми - Михайло Піроцький. Його пов'язують з оточенням Анатолія Чуба - тодішнього начальника управління комунальної власності Києва, чоловіка сестри екс-мера столиці Леоніда Черновецького, а також В'ячеслава Супруненка, колишнього зятя Черновецького, який в цьому році став депутатом Київради.

Як відомо, у 2009 році "ФК "Новий регіон" купив частки холдингових компаній "Київміськбуд" (80%), "Київводоканал" (25,464%), "Київхімволокно" (51%) і "Київгаз" (28,46%), які суди у 2010 році повернули місту. Акції продавалися за заниженими цінами, чим завдано збитки громаді міста на 68,2 млн грн. З цього приводу відкрито низку кримінальних проваджень.