Луценко пояснив, кому і скільки років "світить" за несплату податків

Генеральна прокуратура перевірить на сплату податків народних депутатів, які задекларували понад 100 тис. грн готівкою
Depo.Гроші
1 листопада 2016 11:22
ФОТО: depo.ua

Про це заявив під час брифінгу генеральний прокурор Юрій Луценко, передає Depo.ua.

"Треба розділити усіх чиновників на 2 принципово різні категорії. Ті, які задекларували статки і сплатили податки  – їм потрібно дякувати від суспільства.  І тих, хто не сплатили. Ми будемо аналізувати декларації половини народних депутатів, які задекларували готівку понад готівку понад 100 тис. дол. Ми звернемося до ДФС з вимогою надати інформацію про сплачені подати, які можуть свідчити про легальність цих коштів або несплачені податки. Тоді їхні дії підпадатимуть під ст.. 212 Кримінального кодексу – ухилення від податків, яка передбачає різні санкції", - зазначив Луценко.

За його словами,  санкції залежать від розміру несплачених податків: від 665 тис. грн – злочин невеликої тяжкості, строк давності і 2 роки; понад це і до 3, 325 млн грн – тяжкий злочин, строк давності 2 роки; ще більше несплачених податків вважатимуться злочином особливо тяжким з терміном давності 10 років.

Луценко наголосив, що ухилянтам загрожує від 2 до 15 років тюрми.

Нагадаємо, що 30 жовтня завершився перший етап електронного декларування: понад 103 тисячі осіб, уповноважених на здійснення функцій держави відзвітували про своє майно і кошти. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<