Луценко пояснив, кому і скільки років "світить" за несплату податків

Генеральна прокуратура перевірить на сплату податків народних депутатів, які задекларували понад 100 тис. грн готівкою

Про це заявив під час брифінгу генеральний прокурор Юрій Луценко, передає Depo.ua.

"Треба розділити усіх чиновників на 2 принципово різні категорії. Ті, які задекларували статки і сплатили податки  – їм потрібно дякувати від суспільства.  І тих, хто не сплатили. Ми будемо аналізувати декларації половини народних депутатів, які задекларували готівку понад готівку понад 100 тис. дол. Ми звернемося до ДФС з вимогою надати інформацію про сплачені подати, які можуть свідчити про легальність цих коштів або несплачені податки. Тоді їхні дії підпадатимуть під ст.. 212 Кримінального кодексу – ухилення від податків, яка передбачає різні санкції", - зазначив Луценко.

За його словами,  санкції залежать від розміру несплачених податків: від 665 тис. грн – злочин невеликої тяжкості, строк давності і 2 роки; понад це і до 3, 325 млн грн – тяжкий злочин, строк давності 2 роки; ще більше несплачених податків вважатимуться злочином особливо тяжким з терміном давності 10 років.

Луценко наголосив, що ухилянтам загрожує від 2 до 15 років тюрми.

Нагадаємо, що 30 жовтня завершився перший етап електронного декларування: понад 103 тисячі осіб, уповноважених на здійснення функцій держави відзвітували про своє майно і кошти. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<