Литва не видаватиме Україні банкіра-шахрая

Апеляційний суд Литви відмовив Україні і Казахстану в екстрадиції Сирима Шалабаєва, якого звинувачують у незаконному привласненні і розтраті $6 млрд
Depo.Гроші
1 серпня 2016 14:23
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення суд ухвалив 29 липня, передає depo.ua з посиланням на "Українську правду".

В Україні громадянину Казахстану Шалабаєву загрожувало до 12 років позбавлення волі з конфіскацією вкраденого (більше 6 млрд США) на користь бюджету України (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).

"Відмовивши в екстрадиції, литовський суд в той же час задовольнив нашу заяву і визнав раніше винесене рішення англійського суду про стягнення збитків на користь банку", − заявив старший партнер фірми "Ілляшев та партнери" Роман Марченко.
"Банк буде і далі продовжувати використовувати всі законні способи для повернення викрадених коштів, а також клопотати про те, щоб тепер сама Литва судила Шалабаєва за скоєні злочини", – додав він.

Юристи уточнюють, що Шалабаєв, а також його шурин − екс-власник БТА Банку Мухтар Аблязов – та інші члени організованого злочинного угруповання звинувачуються в завданих банку збитках на загальну суму понад $6 млрд.
Діяльність Аблязова і його спільників є предметом кримінального розслідування правоохоронних органів України, Казахстану, Росії, Кіпру, Латвії, Угорщини та низки інших країн.

Нагадаємо, раніше англійські суди вже задовольнили позови БТА проти Аблязова і його поплічників на суму понад $4 млрд, встановивши, що розкрадання коштів банку відбувалося через більш ніж 900 спеціально створених офшорних компаній.
У 2011 році англійський суд засудив Шалабаєва до 18 місяців тюремного ув’язнення.
Британський суд встановив, що він "відігравав центральну роль у приховуванні доходів, одержаних злочинним шляхом", і що, будучи бенефіціарним власником ряду компаній, через які відмивалися вкрадені кошти, Шалабаєв "давав інструкції і брав участь в адмініструванні значних активів таких компаній".

Шалабаєв строк не відбув, сховавшись з Англії, проте на вимогу України 28 липня 2015 року був затриманий у Вільнюсі.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші