ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Лише 65 українців мають право відкривати рахунки за кордоном

В Україні видано лише 65 ліцензій на валютні операції за кордоном для фізичних осіб

Depo.Гроші
20 червня 2017 13:06
ФОТО: depo.ua

У 2017 році жодної нової Нацбанк не надав, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Громадське", яке отримало таку відповідь від регулятора на свій запит.

Щодо реальної кількості закордонних приватних рахунків громадян України даних не існує, адже їх відкриття до сьогодні залишається поза законом.

У НБУ вважають, що нещодавнє запровадження електронних індивідуальних ліцензій позитивно відіб'ється на цьому процесі. За оцінками регулятора, нова система суттєво пришвидшить процес отримання ліцензій для заявників, які з самого початку надали пакет документів у відповідності до встановлених вимог.

"Фактично, надання е-ліцензії відбуватиметься автоматизовано через АІС дуже швидко", — переконують в НБУ.

Нагадаємо, що з 16 червня фізичні особи-резиденти (крім підприємців) можуть отримувати електронні індивідуальні ліцензії на перерахування іноземної валюти за кордон для здійснення валютних операцій через уповноважені банки. На підставі е-ліцензій фізична особа зможе протягом року перерахувати валюту за кордон на загальну суму до $50 тис. в еквіваленті. Досі, фізична особа мала отримувати ліцензію безпосередньо в Національному банку, строк розгляду заявки становив до 30 днів.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші