Курс 12,95 грн за долар близький до економічно обґрунтованого - НБУ

Глава Національного банку України Валерія Гонтарєва вважає, що курс 12,95 гривень за долар близький до економічно обґрунтованого
Depo.Гроші
9 листопада 2014 13:55
ФОТО: depo.ua
Курс 12,95 грн за долар близький до економічно обґрунтованого - НБУ
Курс 12,95 грн за долар близький до економічно обґрунтованого - НБУ

Про це говориться в повідомленні Національного банку України в Facebook, передає ДеПо.

«Рахунок поточних операцій і стан платіжного балансу останні кілька місяців свідчили, що курс 12,95 грн/долар близький до економічно обгрунтованого», - сказала Гонтарєва.

«Я дивлюся з оптимізмом у майбутнє, оскільки важливий імпортер - НАК« Нафтогаз України », що створює на ринку величезний попит, зараз виведений з ринку, він купує валюту безпосередньо з наших валютних резервів», - додала вона.

За словами глави НБУ, нещодавні рішення центрального банку з валютного регулювання передбачають спочатку певний спалах на валютному ринку, а потім його врівноваження і подальшу стабілізацію.

«Ринку потрібний певний час для поступового пошуку рівноважного курсу. Тому такі коливання були очікувані для нас, ми впевнені, вони не будуть тривалими», - заявила вона.

Гонтарєва підкреслила, що Нацбанк і надалі координуватиме цей процес проведенням валютних аукціонів на щоденній основі, але готовий вже в понеділок, 10 листопада, розглянути можливість додаткових заходів впливу.

Нагадаємо, в жовтні золотовалютні резерви Національного банку України  скоротилися на 23,2% до $12,6 млрд.