Курченко почав поставки вугілля з окупованої Луганщини на Росію

Український бізнесмен Сергій Курченко, який переховується на Росії, через новостворені фінансові структури почав здійснювати поставки вугілля з шахт на окупованій території Луганської області на Новочеркаську ТЕС в Ростовській області Росії
Depo.Гроші
26 серпня 2016 17:44
ФОТО: depo.ua

Про це повідомило джерело в галузі, передає depo.ua з посиланням на РБК-Україна.

"Інтерес до вугільної галузі виник у Сергія Курченко ще в 2014 році, за два роки він зумів реалізувати кілька поставок вугілля з шахт в невеликій кількості, однак з липня місяця реалізація вугілля почалася на регулярній основі за контрактом з його російськими фінансовими структурами", - розповіло джерело.

За його словами, вугілля з окупованої території поставляється потягами через прикордонний перехід Червона Могила (Луганська область) - Гуково (Ростовська область), без проходження митного контролю на тимчасово непідконтрольному кордоні України і Росії. За наявною інформацією, в липні 2016 року було поставлено 100 тис. тонн вугілля марки "А" (антрацит) і марки "Т".

Також стало відомо, що функції топ-менеджера Сергія Курченко в Україні сьогодні виконує колишній комерційний директор ДВ "Нафтогазовидобувна компанія" (Харків) Роман Перегудов.

"З квітня 2016 року він перебуває разом з Курченком в одному офісі в "Москва-Сіті" на 12-му поверсі за адресою Пресненська набережна 8, будівля 1. Він регулярно відвідує Київ і окупований Луганськ, будучи його представником в Україні. У травні 2016 року він зустрічався з лідером луганських сепаратистів Ігорем Плотницьким і так званим міністром енергетики ЛНР Павлом Мальгіним, де була досягнута домовленість про безперешкодні поставки вугілля з території окупованої Луганської області на Новочеркаську ТЕС через російську компанію Сергія Курченка. У Москві ця домовленість була досягнута завдяки партнерським відносинам Курченка з Олексієм Міллером (голова ПАТ "Газпром", - ред.)", - повідомив співрозмовник агентства.

24 червня 2016 року, російська енергетична компанія "Газпром Енергохолдинг" (входить в "Газпром") не змогла знайти постачальника вугілля для Новочеркаської ТЕС на два найближчі роки, з причини того, що ростовські виробники вугілля не подавали заявки на конкурс і вимагали підняти ціну на 25%.

"Таким чином, постачання дешевого вугілля з України дозволило вирішити проблему і запустити блоки російської теплостанції", - резюмував співрозмовник агентства.

Нагадаємо, у червні був затриманий і арештований екс-заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Олександр Кацуба, який разом зі своїм старшим братом Сергієм підозрюється у розкраданні державних коштів а інтересах Курченка.  Його посадили під варту на 2 місяці з право внесення застави у 450 млн грн. Ще раніше затримали іншого соратника Курченка – керівника його компанії "СЄПЕК" Андрія Кошеля.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші