Курченко купив великого російського постачальника автогазу, - ЗМІ

Олігарх Сергій Курченко закрив операцію з купівлі великого гравця російського ринку скрапленого газу - московської компанії СГ-Трейдинг, яка входить в групу АФК Система російського мільярдера Володимира Євтушенкова

Про це розповів власник великої компанії імпортера палива в Україні, повідомляє Depo.ua з посиланням на liga.net.

"Курченко вів переговори про купівлю СГ-Трейдинг більше року. З лютого його менеджери фактично керували бізнесом компанії", - сказав він.

За словами джерела, в середині вересня СГ-Трейдинг змінив керівника. Новим генеральним директором компанії стала маловідома Юлія Пекурова. Вона також очолює московську компанію Прем'єр Оіл, яка спеціалізується на оптових продажах палива.

Джерело видання також зазначило, що АФК Система офіційно оголосить про продаж компанії на початку листопада. Учасники ринку, за даними агентства Argus, оцінювали угоду в $17 млн.

Відзначається, що СГ-Транс став п'ятим паливним активом, який Курченко придбав за останні п'ять років. За підрахунками видання, в цілому у власності Курченко володіє мережею з 377 заправок, з них 336 - в Німеччині, 41 АЗС - включеному Криму.

З урахуванням інших паливних активів, Курченко і його оточенню в різних країнах належать близько 380 автозаправних станцій.

СГ-Трейдинг з'явилася в 2013 році в результаті реструктуризації групи СГ-Транс, приватного перевізника зрідженого газу в Росії. Компанії належить 53 газові заправки в європейській частині Росії, а також 11 баз зберігання зрідженого газу. Виручка компанії за 2016 рік - близько $75 млн. Компанія також експортує невеликі обсяги скрапленого газу в Білорусь, Польщу, Монголію і країни середньої Азії. Раніше найбільшим закордонним ринком збуту для СГ-Трейдинг була Україна.

Нагадаємо, в січні-травні цього року СГ-Трейдинг експортував в Україну 1,7 тис. тонн пропан-бутану на $6,5 млн. З червня прямі поставки в Україну зовсім припинилися.

За даними ФТС, зараз зріджений газ СГ-Трейдинга, як і інших російських постачальників (Сибур Холдинг, Газпром енергомережу) може потрапляти в Україну тільки через Білорусь. Втім, обсяги поставок СГ-Трейдинг незначні - близько 3,5 тис. тонн в червні-серпні цього року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme