Кубів похвалився здобутками оборонного комплексу

Оборонно-промисловий комплекс України отримав серйозну інвестиційну підтримку і зараз на виконання держпрограм працює понад 20 підприємств

Кубів похвалився здобутками оборонного к…

Про це на засіданні Кабміну заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, передає Depo.ua.

Він нагадав, що уряд затвердив стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу до 2028 року, державну програму реформування оборонної промисловості до 2021 року та програму розвитку боєприпасної галузі.

"Завдяки цьому розвиток виробничих потужностей ОПК отримав інвестиційну підтримку. У 2017 році Україна інвестувала в ОПК майже 400 млн грн з держбюджету. У 2018 році фінансування ОПК збільшилося майде у вісім разів - до 3,2 млрд грн. У 2019 році фінансування складе 2,4 млрд грн. А взагалі це 5% ВВП", - сказав Кубів.

За його словами, до виконання держпрограм залучені понад 20 підприємств і попри те, що реалізація проектів з переоснащення підприємств триває 2-4 роки, "вже сьогодні можна говорити про конкретні результати".

"На ДКБ "Луч" завершено створення серійного виробництва за проектом "Вільха" з дальністю ураження понад 100 км. Створено виробничі потужності для виготовлення набоїв для стрілецької зброї 9 та 19 мм на казенному підприємстві "Форт". Успішна реалізація цього пректу дала можливість розпочати створення потужностей для виробництва бюєприпасів калібрів 5,45 до 7,62 мм. Це дозволить забезпечити набоями увесь силовий блок України", - зазначив Кубів.

"Ми розпочали створення виробництва корпусів для боєприпасів калібрів від 100 до 150 мм на ДК "Артем". Такими технологіями виробництва володіють лише кілька країн світу -США, Туреччина, Китай і Південна Корея. Тепер і Україна. Наприкінці 2018 року завдяки розробкам КБ "Луч" Україна розпочала серійне виробництво комплексів "Нептун"", - додав віце-прем'єр.

Крім того Кубів наголосив, що водночас уряд створює умови для розвитку бронетанкової галузі.

"Так, торік ми розширили виготовлення дизельних двигунів для бронетехніки, в тому числі для танків "Оплот" на заводі ім. Малишева. Бронетранспортерів БТР-4, БТР-3 на Харківському КБ машинобудування та Київському бронетанковому заводі", - сказав він.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme