Кубів чекає від МВФ $1,7 млрд вже за 2 місяці

Україна розраховує завершити переговори з Міжнародним валютним фондом щодо другого перегляду програми реформ, затвердженої в березні 2015 року, і отримати третій транш кредиту у розмірі орієнтовно 1,7 млрд дол. до кінця другого кварталу поточного року
Depo.Гроші
19 квітня 2016 12:04
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

При цьому він зазначив, що попередній план роботи з МВФ має бути опрацьований і затверджений за дорученням прем'єр-міністра Володимира Гройсмана вже до 1 травня.

"Вчора відбулося засідання робочої групи, де були присутні Мінфін і Мінекономіки, була проговорена структура комунікації (з фондом, - ред.). Є певна часова лінійка з виконання доручень, включаючи підготовку законопроектів, прийняття законопроектів у Верховній Раді. Мабуть, потім буде проведено скайп-конференцюя з МВФ, ми отримаємо додаткові принципи формування позиції Мінфіну й Мінекономіки, та інших міністерств. Потім ми все це викладемо на папері і поінформуємо. Це займе якийсь час, але ми хочемо зробити це найближчим часом. Це має бути зроблено до 1 травня, прем'єр чітко поставив завдання", - сказав Кубів.
За його словами, позиція української влади враховуватиме думку інших кредиторів країни - ЄБРР і Світового банку.

"Робота йде дуже ефективно, на даний момент багато залежить від нас. Потрібно зробити те, що ми повинні були зробити", - сказав перший віце-прем'єр.

Кубів наголосив, що на даний момент Україна не наполягає на об'єднанні декількох траншів. 

"Зараз питання в тому, що треба було провести інвентаризацію, підготувати законопроекти, пройти їх хоч би у першому читанні і потім представити все на папері. Плануємо зробити все (включаючи перегляд програми і отримання коштів) до кінця кварталу - так було б правильно сказати. Травень або червень",
Нагадаємо, що голова МВФ Крістін Лагард зазначила, що Фонд готовий продовжити підтримку України на шляху економічних реформ, і анонсувала візит місії МВФ до України найближчим часом.

МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility - EFF) загальним обсягом 17,5 млрд дол. терміном на 4 роки в березні 2015 року. Перший транш за новою програмою обсягом 5 млрд дол. Україна отримала 13 березня, другий на 1,7 млрд дол. - 4 серпня 2015 року.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші